Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Kiedy przysługuje i w jakiej wysokości wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy?

Zarówno zasiłek jak i wynagrodzenie za czas choroby spełniają tę samą funkcję: mają zapewnić pracownikowi środki utrzymania w czasie choroby, a także pomoc finansową podczas leczenia, np. na leki. Pomoc ta jest mu potrzebna, jeśli przez czas choroby nie może wykonywać pracy. Zasadniczą jej formą jest zasiłek chorobowy wypłacany z ubezpieczenia społecznego, którym każdy pracownik jest obowiązkowo objęty na wypadek choroby. Jednak w pewnym zakresie prawo przerzuca obowiązek świadczenia na pracodawcę. Pracodawca płaci pracownikowi wynagrodzenie chorobowe za pierwsze 33 dni niezdolności do pracy spowodowanej jego chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną. Natomiast od 34 dnia pracownik pobierać będzie zasiłek chorobowy (taka zasada obowiązuje od 1 stycznia 2003 r., do tego czasu pracodawca wypłacał pracownikowi wynagrodzenie za (...)

Forum - zwolnienie lekarskie od psychiatry płatne 100

 • 9 Marca 2007

  wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia" Jeżeli najpierw Ty dostarczyłes L4 a póżniej pracodawca (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  tydzień) wynagrodzenie płaci najpierw zakład pracy i później zus, bo to że jest 100% podstawy to już wiemy Agnieszka_i_Michał prawo-pracy.net hej jestem w 5 tygodniu ciąży, nie czuję się najlepiej żeby pracować i chciałabym już zanieść zwolnienie lekarskie do pracy. Słyszałam (...)

 • 10 Grudnia 2009

  gdzie można kupić prawo jazdy

  MIEDZYNARODOWE PRAWO JAZDY !!! KAŻDĄ KAT. !!! BEZ ZALICZEK !!! PŁATNE PRZY ODBIORZE !!! PISAĆ !!! E-mail: mpj@spoko.pl !!! KRÓTKIE TERMINY !!! E-mail: mpj@spoko.pl !!! E-mail: mpj@spoko.pl !!! 100% DYSKRECJI !!! legalprawko POTRZEBUJESZ PRAWO JAZDY? DOBRZE TRAFILEŚ...!! ZAŁATWIE LEGALNE MIEDZYNARODOWE (...)

 • 25 Września 2003

  zwolnienie l4

  jak wygląda kwestia zapłaty za zwolnienie l4 jeżeli jest ono wystawione na 4 dni (wlkj) Jezli okres zwolnienia lekarskiego jest mniejszy niż 7 dni (w sumie nastepujacych po sobie ) to pierwszy dzień zwolnienia jest niepłatyny:(( Jeżeli sytuacja jest taka, że masz 4 dni zwolnienia i od następnego (...)

 • 9 Marca 2008

  CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może rozwiązać ze mną umowę o pracę podczas chorobowego.Jeśli tak to po ilu miesiącach chrobowego / umowę o prace mam na czas nieokreślony/ Witam, odpowiadając (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.