Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak i kiedy trzeba uiścić opłatę skarbową?

Nowa ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej weszła w życie z dniem 1 stycznia 2007 r. Wprowadziła ona inne zasady opłacania opłaty skarbowej w stosunku do przepisów poprzednio obowiązujących. Co podlega opłacie skarbowej? Celem wprowadzanych zmian miało być ograniczenie przedmiotu opłaty skarbowej wyłącznie do czynności wykonywanych przez organy administracji publicznej oraz zapewnienie ekwiwalentności tej opłaty, tj. ściślejsze powiązanie jej wysokości z pracochłonnością i kosztami organu administracji publicznej wykonującego czynności podlegające opłacie skarbowej. Zachowano zamknięty katalog czynności urzędowych podlegających opłacie skarbowej. Opłacie skarbowej podlega teraz w sprawach indywidualnych z zakresu administracji publicznej wyłącznie:  dokonanie czynności urzędowej na podstawie zgłoszenia lub (...)

Forum - zgoda na publikacje wzór

 • 8 Stycznia 2002

  Rozwód kościelny

  -gadu 1383280 z gory wielkie dzieki:* Kasia Witam wszystkich ,długo zastanawiałam się jak zacząć.Zależy mi na uzyskaniu informacji dotyczących unieważnienia małżeństwa.Chodzi o pierwsze małżeństwo mojego męża .Ja jestem jego drugą żoną i nie wiemy co mamy złożyć za papiery.I czy na (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  że też powinna łożyć na dzieci choć w części, chociaż 20%, nie łoży. Ale to nie ważne dla sędziny. Ty masz płacić 2500, ale skoro podskaujesz to masz jeszcze 200 więcej. I uważaj bo w to bagno twoja eks może wciągnąć twoją obecną żone lub partnerkę i do ustalenia alimentów wezmą (...)

 • 5 Lutego 2008

  umowa o podział majątku bez notariusza

  jest wyrok w sprawie rozwodu bez orzekania o winie, bez podziału majątku, bez dzieci. jest zgoda między małżonkami co do podziału majątku. do podziału jest tylko gotówka bo nieruchomości są odrębnej własności każdego z małżonków. obydwoje nie chcą dzielić majątku w sądzie tylko w ramach (...)

 • 30 Października 2002

  ILE TRWA ROZWÓD ???

  Po pierwsze poco przerywa sprawę,i przedłuża to wszystko może on jej poprostu już nie kocha , nic na siłę, nie da się zmusić kogoś do miłości albo do bycia razem na siłę, a i tak wcześniej rozwód zostanie orzeczony bo nie ma dzieci i za krótki okres czasu bycia w związku.pa Kaśka (...)

 • 6 Października 2005

  Ratunku Kruk ściga PILNE

  Zobaczymy, jak będziesz wyglądał jak wpadniesz w długi! Wtedy życie trochę cię utemperuje, SMARKACZU!!! Widzę, że na nic zdało się tłumaczenie Logan`a. Swoją drogą to tragedia, jak szkolą firmy windykacyjne swoich pracowników, coś na wzór psów do walki. zielony2 Słuchaj (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.