Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Czas pracy po zmianach

Co to jest czas pracy? Czas pracy jest to czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Co to jest rozkład czasu pracy i okres rozliczeniowy? Rozkład czasu pracy to ustalony przez pracodawcę plan pracy określający, kiedy praca winna być świadczona i jak długo trwa dzień roboczy i tydzień roboczy w danym zakładzie bądź dla określonej kategorii pracowników. Okres rozliczeniowy to określony okres, do którego odnoszą się wszystkie maksymalne normy czasu pracy i według którego prowadzona jest ewidencja tego czasu (np. jeden miesiąc, trzy miesiące i in.). Nowelizacja Kodeksu pracy, która weszła w życie 1 stycznia 2004 r. wprowadza nowe definicje (...)

Forum - zgoda na pracę w godzinach nocnych i nadliczbowych kodeks pracy

 • 9 Czerwca 2005

  Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  dyscyplinarnie ... wiec ja powiedziłam że sprawę skieruje do sądu... Dodam że to moja pierwsza praca.. Mam pytanie co mam zrobić w takiej sytuacji i ile przysługuje mi wypowiedzenia i dni urlopu?????Bardzo proszę o odpowiedz zania prawo-pracy.net Mój przypadek jest tez ciekawy, dlatego (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  nie wiem jak to wyjdzie w praktyce, bo pracuje w supermarkecie, a kazdy wie jak tam jest. Prosze o porade> Możesz starać się o zasiłek rehabilitacyjny w ZUSie na okres 3 miesięcy (jest przyznawany wtedy kiedy ktoś choruje powyżej 180 dni i nadal jest niezdolny do pracy, (...)

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  skontaktować się z prezesem sądu okręgowego w.... i wyobraź sobie, że na wieść że chcę przedstawić swoją kandydaturę, sekretarka nie chce dopuścić mnie do prazesa!! Kazała skontaktować się z kuratorem okręgowym tegoż sądu, który właśnie zajmuje się przyjmowaniem podań. (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  miesięcy w wysokości 400 zł tylko że trzeba zaraz po macierzyńskim tak zrobic żeby nie mieć ani jednego dnia przerwy bo inaczej taki urlop jest nie wazny i trzeba się od nowa zatrudnić na minimum 6 miesięcy żeby otrzymać urlop trzeba wszystko załatwiac przed koncem urlopu macierzyńskiego (...)

 • 28 Czerwca 2006

  dyżury domowe

  Pracuje w wodociągach na stanowisku konserwatora sieci wodociągowej,prasuję przez cały tydzień od poniedziałku do piątku tj.40godz.tygodniowo,lecz jednocześnie od 15 godz.rozpoczynam dyżur domowy do 7 godz.rano i tak przez cały tydzień , aż do następnego poniedziałku,i (...)

Czytaj forum prawne »

zgoda na pracę w godzinach nocnych i nadliczbowych kodeks pracy


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.