Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

następujące opłaty: Wysokość opłaty stałej Czego dotyczy opłata 40 zł od wniosku o wszczęcie postępowania nieprocesowego lub samodzielnej jego części, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej 40 zł od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej, skargi o wznowienie postępowania i skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia w sprawie, w której postępowanie nieprocesowe zostało wszczęte z urzędu 40 zł od wniosku o przeprowadzenie postępowania pojednawczego 40 zł od wniosku o zabezpieczenie dowodu 40 zł od zażalenia na postanowienie w przedmiocie: oddalenia wniosku o wyłączenie sędziego lub ławnika; skazania na grzywnę strony, świadka, biegłego, tłumacza lub innej osoby oraz odmowy zwolnienia od grzywny; przymusowego sprowadzenia (...)

Forum - zazalenie na postanowienie o nadaniu tytulowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalnosci

 • 2 Listopada 2006

  Komornik za .... zaufanie...;o(

  Po krotce zreferuje problem: jestesmy w trakcie sprawy z pozwu zony, sad skierowal nas na rozmowy do TOPD i wydala tymczasowe postanowienie / przychylajac sie do mojej prosby i propozycji/ o opiece nad dziecmi pol/pol ja mam je 3 dni w tyg i kwocie 700zl/mies na obie corki , ktora to (...)

 • 18 Października 2012

  Brak zażalenia na klauzule wykonalności z nakazu zapłaty.

  Witam, bardzo proszę o pomoc. Dostałam informacje od komornika o zajęciu nadwyżki podatku. Dowiedziałam się, że była sprawa sądowa i jest nakaz zapłaty. Tyle,że wierzyciel podał Sądowi zły adres. Złożyłam wniosek o przewrócenie terminu do sprzeciwu i złożyłam sprzeciw. (...)

 • 29 Czerwca 2005

  alimenty a Sad Apelacyjny

  Zwracam sie z pytaniem do forumowiczow czy Sąd Apelacyjny w innym miescie moze zdjac klauzule wykonalnosci z wyroku o alimenty/ Pozdrawiam witam, klauzula wykonalności nadana przez sąd 1-szej instancji obowiązuje natychmiast, ponieważ wyrok dotyczy alimentów czyli świadczeń na środki (...)

 • 18 Lipca 2002

  Nadchodzi komornik!

  Witam, Dłużnik ma nakaz zapłaty, nie płaci i komornik wszczyna postepowanie egzekucyjne. Czy komornik może zająć pobory małżonki dłużnika (on sam nie zarabia) i jej majątek (darowizna nabyta w czasie małzenstwa). dzieki, Rafał (Rafal) Oczywiście, że może. Jeżeli nie ma rozdzielności majątkowej (...)

 • 18 Listopada 2004

  Nakaz zapłaty-nie płacę i co dalej?

  Otrzymałam nakaz zapłaty na kwotę wpisaną do hipoteki + koszty sądowe (jest ograniczenie dochodzenia roszczeń wyłącznie do obiektu, którego dotyczy hipoteka). Wiem, że sprawa jest przegrana i nie chcę się odwoływać ale..... Czy to prawda, że jak nie odwołam się, to wtedy nie płacę kosztów (...)

Czytaj forum prawne »

zazalenie na postanowienie o nadaniu tytulowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalnosci


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.