Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jakie prawa i obowiązki posiada bezrobotny?

Odpowiedź na pytanie, kto posiada status bezrobotnego, jak i jakie prawa i obowiązki posiada określa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Kto posiada status bezrobotnego? Bezrobotny to osoba będąca obywatelem polskim poszukująca i podejmująca zatrudnienie lub inną pracę zarobkową na terytorium RP oraz zatrudnienie lub inną pracę zarobkową za granicą u pracodawców zagranicznych a także cudzoziemiec poszukujący i podejmujący zatrudnienie lub inną pracę zarobkową na terytorium RP, który jest obywatelem państw członkowskich UE, jest obywatelem państwa, z którymi UE zawarła umowy o swobodzie przepływu osób, posiada status uchodźcy nadany w RP, posiada zezwolenie na osiedlenie się w RP. Bezrobotnym może być także obywatel polski lub cudzoziemiec - członek rodziny obywatela polskiego, niezatrudniony i niewykonujący innej pracy zarobkowej, (...)

Forum - zasiłki dla samotnych matek

 • 5 Marca 2005

  alimenty, a długi?

  Mam problem, syn męża pożyczył od nas pieniądze i teraz nie chce ich zwrócić twierdząc że go nie stać, czy można ten dług potrącić mu z alimentów? Dodam, że oprócz alimentów od ojca, otrzymuje także alimenty od matki, ma dochód z wynajmu mieszkania, a także jego partnerka z którą mieszka (...)

 • 14 Października 2008

  podać do sądu czy nie???

  Poproszę o poradę! Jestem mamą samotnie wychowującą 3-letnią dziwczynkę.Dziecko posiada moje nazwisko ponieważ z ojcem dziecka nie doszliśmy do sformalizowania związku i nie życzył sobie aby to nazwisko dziecku nadać (pozostawił mnie kiedy byłam w ciąży).Nie utrzymujemy kontaktu a właściwie (...)

 • 3 Czerwca 2008

  Podwyższenie alimentów

  Jestem po rozwodzie i od dwóch lat dostaje alimenty w wysokości 300zł. Mąż nie widuje się z córką nie kontaktuje się z nią. Obiecał podnieść alimenty wraz z rozpoczęciem nauki przez dziecko teraz sie wymiguje. Ponownie się ożenił z kobieta mającą dziecko, maja tez wspólnego syna i dośc wysokie (...)

 • 7 Grudnia 2004

  Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. Trwały prawie pięć godzin! Każdy rodzic jest "przesłuchiwany" osobno. Pytają co było powodem, że podjęta została decyzja o rozwodzie, pytają (...)

 • 17 Września 2009

  Alimenty na rzecz ojca/matki - APEL: NIE dla niegodnych alimentacji !

  Temat domagania się alimentów na rzecz rodziców jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Dopóki jednak nie zmieni się prawodawstwo w tym zakresie, nadal dzieci - ofiary swoich "rodziców" będą zobligowane do ponoszenia kosztów utrzymania swoich katów, którzy wcześniej (a czasem nadal) znęcali się (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.