Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

.   W przypadku występowania o zasiłek pogrzebowy stosowany jest formularz unijny E 124 „Wniosek o zasiłek pogrzebowy".   4. Prawo do świadczeń w razie choroby lub macierzyństwa W ramach tego rodzaju świadczeń w Polsce przysługują pracownikom: wynagrodzenie na czas choroby, które wypłaca pracodawca, zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne, zasiłek wyrównawczy, zasiłek macierzyński, zasiłek opiekuńczy. Osobom podlegającym ubezpieczeniom KRUS przysługuje w naszym kraju: zasiłek chorobowy, zasiłek macierzyński. Należy pamiętać, że w Polsce jednym z niezbędnych warunków uzyskania prawa do tych świadczeń jest określony przepisami okres ubezpieczenia, czyli opłacania składek na ubezpieczenia społeczne.   Świadczenia z tytułu (...)

Forum - zasiłek opiekuńczy na rodzica

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  miesiecy umowy o prace i 2 lata zasiłku z biura pracy płatnego w ty terz mialam 6 miesięcy umowy na zlecenie a od 10 pażdziernika mam umowe o prace ile mi się nalerzy urlopu wypoczynkowego i do kiedy mogie go wykorzystac iwoona prawo-pracy.net jeżeli nie jestem zamężna a jestem na wychowawczym (...)

 • 28 Lutego 2002

  Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru się wymigiwać od płacenia. (pero) Obowiązek utrzymania pełnoletniego dziecka masz tylko wtedy gdy sie ono uczy, do momenty ukończenia studiów wyższych (...)

 • 10 Kwietnia 2001

  Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal mi racje i zabral mu wladze rodzicielskawarto dodac ze nie zamierza on sie z corka widywac ani nia opiekowac, jest czlowiekiem zlosliwymi i chce mi zycie (...)

 • 22 Sierpnia 2003

  Alimenty a praca

  Witam Mam taki problem mam zasądzaone sądownie alimenty , które wypłaca mi komornik.Właśnie skończyłem szkołe i jestem teraz na stażu absolwenckim zatrudniny z urzedu pracy. Czy mam dalej prawo do pobierania alimentów ? Zgóry dziękuje za odpowiedzi (kajkur) to faktycznie problem, ciągniesz (...)

 • 14 Lutego 2007

  zasiłek opiekuńczy

  Witam mam pytanie w sprawie zasiłku opiekuńczego. Pracownica przyniosła L4 i oświadczyła, że będzie opiekować się w domu niepełnoletnim chorym dzieckiem. Ma do tergo prawo ( 60 dni w roku). Taki zasiłek jest płatny w wys. 80 %. Czy takie L4 powinno mieć jakąś specjalną stosowną adnotację (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.