Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

Jak zmieniają się przepisy dotyczące funduszy inwestycyjnych?13 stycznia 2009 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 4 września 2008 r. o zmianie ustawy o funduszach inwestycyjnych, ustawy - Prawo bankowe oraz ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym.  Wprowadzone ustawą z dnia 4 września 2008 r. zmiany ustawy o funduszach inwestycyjnych mają służyć ułatwieniu stosowania regulacji prawnych dotyczących funduszy inwestycyjnych poprzez: przeniesienie części informacji o charakterze ofertowym, dotychczas wykazywanych w statutach funduszy inwestycyjnych, do prospektów informacyjnych, emisyjnych lub warunków emisji, skrócenie do miesiąca czasu przeznaczonego na wydawanie zezwoleń na: utworzenie funduszu inwestycyjnego, wykonywanie działalności przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych oraz zarządzanie portfelami instrumentów finansowych,wyłączenie wpłat do funduszy inwestycyjnych (...)

Forum - zasady wydawania a1

 • 16 Listopada 2012

  DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl KOM 517 426 323 http://www.info-regenten.de/regent/regent-d/poland.gif http://www.endemol.pl/images/programy/co_z_ta_polska.jpg (...)

 • 4 Sierpnia 2004

  Biegły sądowy

  Jestem pracownikiem naukowo dydaktycznym na jednej z bydgoskich uczelni. Posiadam tytuł doktora nauk rolniczych w zakresie agronomii. Co muszę zrobic aby zostać biegłym sądowym w swojej dziedzinie? (Magda) Po prostu przystąpić do egzaminu i uzyskać uprawnienie . mepo1 Nalezy zacząc od zwrócenia się (...)

 • 27 Września 2005

  zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Raport. Ja mam niewielki dług wobec Plusa zaledwie 100 zł a nie chcę go zapłacić dla zasady. To długa historia a złożyło się na to kilka wątków. Po pierwsze Plus chciał mnie oszukać przy roamingu. Zawyżył

 • 29 Marca 2011

  Świadectwo pracy 2011

  Według nowych przepisów, jeżeli pracownik pozostaje w zatrudnieniu u tego samego pracodawcy na podstawie umowy o pracę na okres próbny, umowy o pracę na czas określony lub umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy (zwróćmy uwagę, że katalog ten obejmuje tylko umowy okresowe; nie wymienia umowy (...)

 • 12 Lipca 2012

  Zasady wydawania pozwolenia na broń i badania okresowe - myśliwy.

  Mam pytanie, czy to że osoba jest często pijana, ale nie ma stwierdzonego alkoholizmu, za to są częste zgłoszenia sąsiadów na awantury tej osoby, ma wpływ na to że straci ona pozwolenie na broń? Pytam (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.