Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Właścicielu, sprawdź jakie masz prawa wobec najemcy

  Na czym polegają ograniczenia używania lokalu przez najemcę? Skutkiem zawarcia umowy jest powstanie względnie trwałego stosunku pomiędzy stronami. Istotą najmu jest czasowość korzystania przez najemcę z przedmiotu najmu w powiązaniu z ekwiwalentnym świadczeniem czynszu. Uprawnienie najemcy do używania lokalu doznaje jednak ograniczeń, które są uzasadnione: koniecznością utrzymania lokalu i budynku w należytym stanie, potrzebami innych mieszkańców budynku. Jakie ograniczenia uprawnień lokatora wiążą się z koniecznością utrzymania lokalu i budynku w należytym stanie? Lokator, po wcześniejszym ustaleniu terminu, powinien udostępnić właścicielowi lokal w celu: dokonania okresowego, a w szczególnie uzasadnionych wypadkach również doraźnego, przeglądu stanu i wyposażenia technicznego lokalu (...)

Forum - zapomoga dla emeryta z funduszu socjalnego

 • 18 Grudnia 2009

  zapomoga z funduszu socjalnego

  Wszyscy pracownicy naszej firmy dostali zapomogę na święta z funduszu socjalnego, uprzednio składając pisemny wniosek. Jestem w ciąży i od 6 miesięcy i przebywam na zwolnieniu lekarskim, nikt nie poinformował mnie o potrzebie złożenia owego wniosku i zapomogi nie dostałam. Dzwoniłam (...)

 • 9 Grudnia 2004

  Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, przecież pracuje tylko pracownik zatrudniony w firmie a nie jego dzieci lub małżonek. Na moje zapytanie, mój zakład odpowiedział, że: Wysokość odpisu (...)

 • 4 Stycznia 2012

  Podatek od imprezy firmowej??

  Prosze o informacje. Czy uczestnicząc w firmowej imprezie, musze zapłacić podatek? Bo jest to przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń. Jeśli impreza jest finansowana z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (lub z funduszu + przez pracowników) i suma wszystkich (...)

 • 17 Kwietnia 2001

  Zakładowa organizacja związkowa

  W moim zakładzie nie działa żaden związek zawodowy od 3 lat (z naszej woli). Od kilku miesięcy 3 pracowników zapisało się do "S", składając deklaracje w jakiejś organizacji na zewnątrz zakładu. Obecnie Zarząd Regionu żąda dla nich praw zakładowej organizacji związkowej (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.