Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak uzyskać zaświadczenie od organu podatkowego?

Gdzie szukać przepisów o zaświadczeniach? Zasady wydawania zaświadczeń zostały określone przede wszystkim w dziale VIIIa ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa. Ponadto Minister Finansów wydał rozporządzenie w sprawie zaświadczeń wydawanych przez organy podatkowe. Weszło ono w życie 1 września 2005 r. Minister określił w nim: tryb wydawania zaświadczeń; wzór oświadczenia małżonka podatnika o pozostawaniu z podatnikiem we wspólności majątkowej, składanego pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania w razie żądania wydania zaświadczenia o wysokości zaległości podatkowych, zamiast zgody podatnika; wzór ewidencji przekazanych lub otrzymanych informacji w sprawach zaświadczeń oraz szczegółowy sposób jej prowadzenia; wzór rejestru zaświadczeń (...)

Forum - zaświadczenie o miejscu zamieszkania

 • 23 Kwietnia 2004

  Malzenstwo za granica

  Czy ktos sie orientuje w kwestii praw polakow po wejsciu do unii po zawarciu zwiazku malzenskiego za granicami kraju?Pozdrawiam:))) (Dr.Pipi) Oczywiście,że jest możliwe zawarcie małżeństwa za granicą. W Anglii potrzebny jest paszport, zaświadczenie o miejscu zamieszkania w Anglii (...)

 • 11 Czerwca 2012

  rozwód - mąż za granicą

  Witam. Napisałam pozew rozwodowy, w którym przedstawiłam fakt, iż adres męża nie jest mi znany, lecz z tego, co wiem - przebywa on za granicą. Jednocześnie wnioskowałam o zaoczny wyrok w związku z powyższym. Jednak w piątek otrzymałam odpowiedź, iż mam uzupełnić dane, a mianowicie UPRAWDOPODOBNIĆ (...)

 • 12 Marca 2003

  KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM WIDUJE SIĘ CODZIENNIE W MIEJSCU ZAMIESZKANIA DZIECKA. W PODANIU DO SĄDU STWIERDZIŁ ŻE MATKA DZIECKA ZAB-RANIA MU KONTAKTÓW, CO JEST NIE (...)

 • 26 Czerwca 2006

  mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, w tym roku skończyłem liceum i pisałem mature, planuje isc na studia, jestem nie pracujacy, jakie beda konsekwencje jak tego mandatu nie zapłace? Mieszkam (...)

 • 25 Lutego 2008

  Widzenia ojca z dzieckiem.

  Mój mąż zostawił mnie z 3 miesięcznym dzieckiem. Teraz wniósł o rozwód i domaga się widzeń z dzieckiem. Ja mu widzeń nie bronię ale nie pozwalam aby zabierał dziecko do swojego miejsca zamieszkania i do jego rodziców. Dziecko ma teraz 8 miesięcy- w tym czasie ojciec odwiedzał je sporadycznie. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.