Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Kiedy może nastąpić warunkowe umorzenie postępowania karnego?

  Kiedy sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne?Sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli: wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy nie karanego za przestępstwo umyślne, jego właściwości i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia uzasadniają przypuszczenie, że pomimo umorzenia postępowania będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa; chodzi tu więc o pozytywną prognozę kryminologiczną jako wyraz prewencji indywidualnej. Chodzi więc o to, aby w sprawach drobniejszych i przy pozytywnej charakterystyce sprawcy nie został on skazany za popełniony czyn. Przy ocenie stopnia społecznej szkodliwości czynu sąd bierze pod uwagę rodzaj i charakter naruszonego (...)

Forum - wzór wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  2@interia.pl Adam Witam, jeżeli jest to jeszcze możliwe, prosiłabym o przesłanie mi takiego wniosku. Mój mail: madzia.1410@op.pl Będę bardzo wdzięczna. Magda Witam, jeżeli jest to jeszcze możliwe, prosiłabym o przesłanie mi takiego wniosku. Mój mail: madzia.1410@op.pl Będę (...)

 • 20 Września 2012

  Dobrowolne poddanie się karze za posiadanie.

  Cześć tu mariano. Znaleziono za gumą od majtek 1,10g marihuany. Co więcej było to ważone w kawałku srebra bez wyjmowania co moim zdaniem jest absurdem,. Zaproponowano dobrowolne poddanie się karze, czy jest to dobra opcja. Jaka kara mi grozi za dobrowolne poddanie sie karze a jaka za nie dobrowolne poddanie (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  środkiem karnym - a no dalej żyje własnym życiem, bo taką po prostu ma formę. Jeśli oczywiście dojdziesz do wniosku, że „gostek” nie zapłacił tej kasy tylko, np. z przekory to jasne jest, że wniosku takiego nie składasz, bo i tak padłby u sędziego. Oprócz korzyści, o (...)

 • 30 Sierpnia 2001

  Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach policja przychodzi z wezwaniem do domu - nie stety ze względu na nieobecność poszukiwanego w domu nie wie co to jest za wezwanie (może ktoś się domyśla)? (...)

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  profilaktycznych; co o tym myślicie, zapraszam do dyskusji paulina Przepraszam za nieścisłość, w przyszły... poniedziałek 31.05 mam rozmowę. Na pewno napiszę jak było, nawet gdy bedzie kiepsko. Muszę przyznać ,że bardzo mi zależy na tej pracy, denerwuję się. Nie wiem co oznacza słowo "probacja"?- (...)

Czytaj forum prawne »

wzór wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.