Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym?

Czym jest postępowanie nakazowe? Postępowanie nakazowe jest jednym ze szczególnych postępowań procesu cywilnego, którego skutkiem jest wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Uzyskane w ten sposób orzeczenie sądu, ma szczególną moc, nawet bez konieczności nadawania mu klauzuli wykonalności, stąd też osoba na rzecz której zostało wydane takie orzeczenie ma o wiele większe uprawnienia w stosunku do pozwanego, niż w sytuacji gdyby uzyskała zwykły wyrok w sprawie czy też nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. W postępowaniu nakazowym można dochodzić wyłącznie roszczeń pieniężnych bądź też świadczenia innych rzeczy zamiennych.   Jaki sąd jest właściwy w sprawach o nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym? Pozew o rozpoznanie sprawy w trybie postępowania nakazowego może zostać (...)

Forum - wzór wezwania do zapłaty zaległego wynagrodzenia

 • 19 Lipca 2004

  Presco atakuje!!! co robić?

  bywają pomyłki które po wytłumaczeniu szybko wycofujecie i zwracacie sprawę swojemu klientowi. Nie wierze w to co Pan pisze na podstawie mojej tak prostej do rozwiązania sprawy. Za umieszczenie mnie na Waszej liście dłużników i posługiwaniem się moimi danymi osobowymi wyciągne konsekwencje (...)

 • 7 Września 2002

  Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec ile powinno trwac rozpatrywanie pozwu przez sad. Zlozylem w styczniu i do tej pory cicho, a slyszalem ze jednak w sadzie pracy jest to zalatwiane (...)

 • 20 Lipca 2010

  Wzór wezwania o zapłatę zaległego wynagrodzenia

  Witam, dostałem wypowiedzenie z pracy. Do końca zeszłego miesiąca miało mi wpłynąć wynagrodzenie za ostatni miesiąc pracy. Jednak nie wpłynęło. Chciałby wysłać wezwanie do zapłaty. Jak powinno ono wyglądać?

 • 22 Września 2004

  Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać kary, jeżeli od uprawomocnienia się wyroku skazującego upłynęło lat: 1) 30 - w razie skazania na karę pozbawienia wolności przekraczającą 5 lat albo (...)

 • 7 Grudnia 2011

  Dług-zobowiązanie-wniosek do sądu-dowody-dyktafon-pomocy!!!

  Witam wszystkich użytkowników forum i odwiedzających z ?doskoku?. Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post, tak więc proszę o wyrozumiałość. Sprawa dotyczy długu i jego odzyskania. Czytałem forum i zapoznałem się z poprzednimi postami dotyczącymi tematyki. Piszę ponieważ moja sprawa (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.