Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jakimi zasadami winna się kierować administracja publiczna?

administracyjnego i cała działalność organów administracji publicznej. Z art. 6 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności wywodzi się następujące prawa jednostki, które muszą być respektowane w postępowaniu przed organami administracji publicznej prawo do procesu przed organem administracyjnym. a następnie sporu w procesie przed sądem; prawo do załatwienia sprawy w szybkim terminie (rozsądnym); prawo do uzyskania szybkiej i wyczerpującej informacji prawnej; prawo do realnych możliwości obrony swoich praw i interesów; czynnego udziału w postępowaniu samodzielnie lub przez pełnomocnika.   Do zasad o charakterze naczelnym, wywodzonych z przepisów Konstytucji należą zaś: zasada demokratycznego państwa prawnego (...)

Forum - wzór upoważnienia do załatwiania spraw w gazowni

 • 23 Sierpnia 2004

  UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  :( pawi Napisałem, że "wydaje się bardzo trudne", co nie znaczy, że jest niemozliwe. Jeśli masz świadków na to albo np. jakieś listy żony świadczące, że twoja żona taki zamiar istotnie miała w czasie, gdy wychodziła za ciebie za mąż, to idź do sądu. Jeśli natomiast nie dasz rady (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  laczylo z moim mezem od poznania do rozwodu.Nie wiem co mam pisac.Pomozcie- pozdrawiam (Beatkap) Po pierwsze, trzeba iść do sądu kościelnego i sprecyzować ewentualny tytuł prawny nieważności. Dlaczego uważasz, że twoje małżeństwo było nieważnie zawarte? W skardze powodowej (...)

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  prawnik proszę o pomoc ja odebralam pieniądze ale wysłałam póżniej odpowiedni list podwyrzszyli mi kwotę ale to ciągle za mało chciała bym podać pzu do sądu ale nie wiem jak . proszę niech ktoś wyśle mi wzory pozwów pati Mam taki sam problem.Bede mial do odebrania polise 1 marca (...)

 • 11 Września 2006

  Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  ). Napisałam do nich maila z prośbą podania aktualnego telefonu pod którym można się z nimi skontaktować oraz poprosiłam o rozłożenie długu na raty o wysokości 100zł. Otrzymałam maila z odmową rozłożenia długu na zaproponowane raty i nakazali spłacić mi dług w 4 ratach 251zł (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  dostęp do Internetu i korzysta z niego w celu poszerzenia swojej wiedzy???????????????????????????? Kurator P Korzysta, korzysta ... jak znajdzie choć trochę czasu dla siebie. też kurator Wracam po krótkim urlopie.W lesie nie było internetu...i...bardzo się z tego cieszyłam.:) A wracając (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.