Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Kontrakt menedżerski

  Co to jest kontrakt menedżerski? Kontrakt menedżerski - to umowa o zarząd przedsiębiorstwem. Zarządca (osoba, której powierzono zarząd) zobowiązuje się do profesjonalnego prowadzenia przedsiębiorstwa w celu osiągnięcia pewnych założonych efektów np. modernizacji przedsiębiorstwa. Działania te podejmuje w imieniu ustanawiającego zarząd oraz w jego interesie i ze skutkiem dla niego. Otrzymuje za to stosowne wynagrodzenie. Zarząd nad przedsiębiorstwem ustanawiany jest z reguły przez jego właściciela. Może on jednak być również ustanowiony przez dzierżawcę przedsiębiorstwa, jego użytkownika lub leasingobiorcę (pod warunkiem, że umowa dzierżawy, użytkowania lub leasingu nie zakazuje im tego). Natomiast zarządcą przedsiębiorstwa może być osoba fizyczna lub prawna. Jakie są podstawowe cechy kontraktu menedżerskiego? Kontrakt (...)

Forum - wzór podania o zapomogę z funduszu socjalnego

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  się z prośba do Was najmilsi o udostępnienie mi jeżeli jest to możliwe "przykładu - wzór pozwu"(bo mam wrażenie ze odwołanie przyniesie niewielki rezultat) i sposób wyliczenia należnej mi sumy. z góry dziękuje a jakiekolwiek informacje prosiłabym przysłać (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  . kanonistka Najpierw musisz napisać skargę powodową i złożyć ją w sądzie biskupim. Aby to uczynić należy poszukać podstawy do orzeczenia nieważności małżeństwa. Mogę w tym pomóc. Proszę o kontakt: jwasiak@poczta.onet.pl wasiak Witam! Jestem prawnikiem- kanonistą i zajmuję się udzielaniem (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  wystap do sadu o przyznani kuratora w czasie wizyt ojca czyli jak bedzie sie chcial widywac to tylko razem z kuratorem i dzieckiem ja tak zrobiłam i przestał sie pojawiac???!!!jesli placi to kijowo bo o pozbawienie praw to dla niego plus,nie scigaj go mocno a wtedy poczuje ze tak mozna (...)

 • 18 Grudnia 2009

  zapomoga z funduszu socjalnego

  Wszyscy pracownicy naszej firmy dostali zapomogę na święta z funduszu socjalnego, uprzednio składając pisemny wniosek. Jestem w ciąży i od 6 miesięcy i przebywam na zwolnieniu lekarskim, nikt nie poinformował mnie o potrzebie złożenia owego wniosku i zapomogi nie dostałam. (...)

 • 26 Lipca 2002

  Sprawa o znieslawienie ?

  ma w tym chorym kraju zadych mozliwosci podania mnie do sadu ? kaz ochrona dóbr osobistych ... art. 23 KC i dalej e- Jeżeli zrobiła to publicznie to masz zapewne jakiegoś świadka, użyj go. Załóż sprawę w Sądzie jest to prawnie karalne czyli " zniesławienie"!!! Sprawa z powództwa cywilnego (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.