Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak wypowiedzieć umowę o pracę?

, na jaki została zawarta oraz z dniem ukończenia pracy, dla wykonania której była zawarta. Poniżej wyjaśniono sposób zakończenia stosunku pracy poprzez rozwiązanie za wypowiedzeniem. Jak złożyć prawidłowe wypowiedzenie i rozwiązać umowę o pracę?  Kodeks pracy za podstawowe sposoby rozwiązania umowy o pracę uznaje wypowiedzenie i rozwiązanie jej bez wypowiedzenia. Wypowiedzenie umowy o pracę jest jednostronnym (nie wymagającym zgody) oświadczeniem woli jednej ze stron, które ma na celu zakończenie istniejącego stosunku pracy po upływie okresu wypowiedzenia – zobacz dokumenty: Rozwiązanie przez pracownika umowy o pracę za wypowiedzeniem i .Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem.   Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia jest również (...)

Forum - wzór podania o pracę na stanowisko sprzątaczki

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  . kanonistka Najpierw musisz napisać skargę powodową i złożyć ją w sądzie biskupim. Aby to uczynić należy poszukać podstawy do orzeczenia nieważności małżeństwa. Mogę w tym pomóc. Proszę o kontakt: jwasiak@poczta.onet.pl wasiak Witam! Jestem prawnikiem- kanonistą i zajmuję się udzielaniem (...)

 • 26 Lipca 2002

  Sprawa o znieslawienie ?

  odpowiedzialności?! stenia prawo-cywilne.net prosze o wzór wniosku o zniesławienie Najka,,,.._ ..;-XD prawo-cywilne.net Zostałam publicznie zniesławiona, tzn. wyzwana bezpodstawnie. Jak mogę sobie pomóc??? Zniesławiona prawo-cywilne.net Witam!mam pytanie!jak udowodnić zniesławienie?czy (...)

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z góry dziękuję za pomoc. Asia Wszystkie sądy przechodzą na nowy system,ale są w różnym stopniu zaawansowania.Nie bardzo rozumiem do czego Ci jest taka informacja potrzebna.Wszędzie jeszcze działają kuratorzy społeczni i wszędzie (...)

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  tej sprawy będę wdzięcznaproszę o jak najszybszą odpowiedz pati jeśli rzeczywiście tak jest to napisz jak to zrobić i gdzie mogę znaleśc formularze pati Proszę o kontakt na priva: prawnik@xl.wp.pl prawnik proszę o pomoc ja odebralam pieniądze ale wysłałam póżniej (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  na marginesie dodam,że ukazał się jakiś czas temu biuletyn Rzecznika Praw Obywatelksich obrazujący wykonywanie tej kary w Polsce .Biuletyn mozna zamówić. http://www.brpo.gov.pl/index.php?poz=240 Badania były robione na podst.losowo wybranych sądów. Miałam okazję rozmawiać z jego autorem,mam (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.