Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania

Jakie są zasady przyznawania urlopów macierzyńskich? Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze:   1)   20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie,   2)   31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie,   3)   33 tygodni w przypadku urodzenia trojga dzieci przy jednym porodzie,   4)   35 tygodni w przypadku urodzenia czworga dzieci przy jednym porodzie,   5)   37 tygodni w przypadku urodzenia pięciorga i więcej dzieci przy jednym porodzie. Przy udzielaniu urlopu macierzyńskiego i urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego tydzień urlopu odpowiada 7 dniom kalendarzowym. Jeżeli pracownica nie korzysta z urlopu macierzyńskiego przed przewidywaną datą porodu, okres urlopu macierzyńskiego liczy się (...)

Forum - wzór podania o powrót do pracy po urlopie wychowawczym

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  pracy ,wcześniej byłam na urlopie wychowawczym którego nie wykorzystałam w pełni.Mam pytanie czy po zakończeniu zasiłku dla bezrobotnych mogę wrócić na płatny urlop wychowawczy????????? joanna prawo-pracy.net do kiedy można przebywać na płatnym urlopie wychowawczy (...)

 • 12 Marca 2006

  Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  pytanie od 16 sierpnia 2008r. po urlopie wypoczynowym poszłam na roczny urlop zdrowotny. 17 sierpnia 2009r. mam wrócić do pracy. Czy należy mi się urlop wypoczynkowy za 2009r. jestem nauczycielem zatrudnionym w przedszolu. Basia prawo-pracy.net Aby obliczyć czy mamy uprawnienia (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  poprosił o rękę. Powiedziałam: tak- jak się okazało na moje nieszczęście. Gdy po tygodniu wróciłam wcześniej do domu z pracy- planowałam zrobić mężowi super kolację, zastałam go z jakąś kobieta w naszym łóżku. Uciekłam z domu do rodziców i bardzo długo (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co robic? Bede mogla chyba wykorzystac jeszcze 21 dni urlopu po skonczonym zwolnieniu ale czy potem pracodawca musi wyslac mnie na urlop bezplatny? (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  całkiem. Trzeba jeszcze wiele pracy żeby pracowników sądów nauczyć (przekonać), że obecny kurator jest w pełnym tego słowa znaczeniu organem wykonawczym a nie jak to było przed reformą pracownikiem administracyjnym. Myślę jednak, że trzeba zacząć najpierw od samych kuratorów gdyż z moich (...)

Czytaj forum prawne »

wzór podania o powrót do pracy po urlopie wychowawczym


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.