Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zawarcie i rozwiązanie umowy o elektroniczny instrument płatniczy

Sam elektroniczny instrument płatniczy to każdy instrument płatniczy, w tym z dostępem do środków pieniężnych na odległość, umożliwiający posiadaczowi dokonywanie operacji przy użyciu elektronicznych nośników informacji lub elektroniczną identyfikację posiadacza niezbędną do dokonania operacji, w szczególności kartę płatniczą lub instrument pieniądza elektronicznego. Jakie wymagania formalne powinna spełniać umowa o elektroniczny instrument płatniczy? Umowa o elektroniczny instrument płatniczy zawierana przez wydawcę i posiadacza (za wyjątkiem umowy o instrument pieniądza elektronicznego na okaziciela) powinna być zawarta w formie pisemnej. Jakie niezbędne elementy powinna zawierać umowa o elektroniczny instrument płatniczy? Ustawa wskazuje, jakie elementy powinna zawierać taka umowa w szczególności. Są to:  strony umowy, rodzaj (...)

Forum - wypowiedzenie umowy zaiks wzór

 • 7 Września 2002

  Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec ile powinno trwac rozpatrywanie pozwu przez sad. Zlozylem w styczniu i do tej pory cicho, a slyszalem ze jednak w sadzie pracy jest to zalatwiane o wiele (...)

 • 6 Października 2005

  Ratunku Kruk ściga PILNE

  jutro moge dostać wypowiedzenie umowy o pracę. dlategoi współpracuje a nie wyciskam cytrynę z której już nic nie da się wycisnąć. Ale jeżeli widze że ktoś coś kręci i do tego dług na długu mu stoi i

 • 14 Stycznia 2011

  pytanie na temat zwolnienia sie z pracy

  witam mam takie pytanie ,mam umowe o prace do 28 lutego teraz jestem od 2 dni na l4,lecz mysle ze l4 przeciagnie sie do konca stycznia ,i mam taka sprawe ze chce sie sama zwolnic z pracy jak to zrobic? poniewaz jest to moja pierwsza praca i nie mam pojecia jak najlepiej rozwiazac ten problem prosze o porade.Czy (...)

 • 14 Lutego 2003

  Wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego

  Witam serdecznie, mam zawartą umowę wynajmu mieszkania na czas nie określony od 15 marca 2002 r. Kupiliśmy z męzem własne mieszkanie i chcemy wypowiedzieć umowę najmu. W umowie mam paragraf, który mówi o miesięcznym terminie wypowiedzenia i w związku z tym mam pytanie. Czy jeśli jutro wyślę wypowiedzenie (...)

 • 9 Grudnia 2010

  Wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

  Witam. proszę bardzo o wzór wypowiedzenia umowy najmu mieszkania. z góry dziękuję za odpowiedź! Niniejszym wypowiadam na podstawie par... umowy umowę z dnia ...... Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak Malgorzata1122

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.