Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyjawienie majątku przez dłużnika

  W czasie prowadzonej egzekucji często okazuje się, że majątek jaki posiada dłużnik jest niewystarczający, aby pokryć wszystkie należności związane z egzekucją. Powody tego są różne. Dłużnik bowiem może albo nie mieć odpowiedniej ilości pieniędzy i majątku pozwalającego na zaspokojenie wierzyciela albo po prostu ukrywa majątek przed jego spieniężeniem. Instytucja wyjawienia majątku przez dłużnika ma na celu uzyskanie w głównej mierze informacji na temat posiadanych składników majątkowych przez dłużnika. Jej zadaniem jest umożliwienie zaspokojenia się wierzycielowi poprzez możliwość wyboru składnika majątkowego dłużnika, który podlegał będzie egzekucji.   Kiedy żądanie wyjawienia majątku dłużnika jest dopuszczalne?   Zgodnie z zasadą postępowania egzekucyjnego wyrażoną w kodeksie (...)

Forum - wykaz majątku wzór

 • 5 Lutego 2008

  umowa o podział majątku bez notariusza

  jest wyrok w sprawie rozwodu bez orzekania o winie, bez podziału majątku, bez dzieci. jest zgoda między małżonkami co do podziału majątku. do podziału jest tylko gotówka bo nieruchomości są odrębnej własności każdego z małżonków. obydwoje nie chcą dzielić majątku w sądzie (...)

 • 23 Czerwca 2008

  Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O POMOC WSPRAWIE ROZWODU SARA JEZIORSKA alimenty.pl Proszę o porade w sprawie rozwodu Arkadiusz alimenty.pl tutaj andrzej2 alimenty.pl potrzebuje wzoru pozwu alimentacyjnego (...)

 • 18 Kwietnia 2002

  Świadek Koronny

  Piszę pracę i proszę o informacje na temat Świadka Koronnego ( może być pomoc w znalezieniu na stronach internetowych ) (Waldi) Byłem świadkiem koronnym i straciłem całą rodzinę. Wszędzie są przecieki Zoltan Ja też bylem świadkiem koronnym i mnie zastrzelili. (wypoiedź pośrednio dotycząca wypowiedzi (...)

 • 11 Grudnia 2002

  Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej rodziców. mieszkanie do niedawna było komunalne. Obecnie jest wykupione przez rodziców mojej byłej żony. (ok2-3lata) Teść zmarł w zeszłym roku. Teściowa (...)

 • 1 Maja 2002

  Rozdzielczość majątkowa - pilne

  Prosze o pomoc jak zrobić najtaniej rozdzielczość majątkową oraz gdzie mozna znaleźć gotowy wzór wniosku.(rozdzielczość bez podziału majątku. maciek72@tenbit.pl (maciek72) Chcę też uzyskac tą informację apacz Cześć. Chyba tanio załatwia się tę sprawę w sądzie rejonowym. Jeśli (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.