Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

zobowiązania. Nie pobiera się opłaty od wniosku o sporządzenie uzasadnienia oraz doręczenie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem, zgłoszonego w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji. Jakie opłaty sądowe będą obowiązywać od 2 marca 2006 r.? Opłatę należy uiścić przy wniesieniu do sądu pisma podlegającego opłacie. Opłata jest: stała - pobierana w sprawach o prawa niemajątkowe oraz we wskazanych w ustawie niektórych sprawach o prawa majątkowe, w wysokości jednakowej, niezależnie od wartości przedmiotu sporu lub wartości przedmiotu zaskarżenia; Nie może ona być niższa niż 30 zł ani wyższa niż 5.000 zł; stosunkowa - pobierana w sprawach o prawa majątkowe; wynosi ona 5 % wartości przedmiotu sporu lub przedmiotu zaskarżenia, jednak nie mniej niż 30 (...)

Forum - www wzor pisma o apelacji w sprawach o wykroczenia

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  ogromne zainteresowanie wzorami skarg powodowych. Można oczywiście podjąć się napisania pisma i samodzielnego złożenia w sądzie, jeśli jednak ktoś z Was czuje, że to ponad jego siły i szuka pomocy specjalisty w zakresie doradztwa i sporządzania pism do sądu kościelnego, polecam (...)

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  zalozona 1982 na 50 tysiecy zl. po ukonczeniu 18 lat wybrala 18 zl!!!!!!!!!!!!!!!!!!, druga polisa byla zalozona w 1990 na jeden milion po wygasnieciu polisy wybrala kwote 40 zl. Nadchodzi okres mojego wygasniecia mojej polisy.Pomocy!!!!!!!! co mam napisac do PZU nim oni mnie zawezwa do odbioru jalmuzny.Mój (...)

 • 10 Listopada 2001

  Wysokość alimentów - a dochody ojca

  system. Sędzia nie mający pojęcia o stanie faktycznym (w sprawach rodzinnych każdy może mówić co mu się rzewnie podoba) podejmuje decyzje mogące naprawde niejednokrotnie zniszczyć komuś życie. Często stroną faworyzowaną jest ta, reprezentowana przez adwokata będącego dobrym (...)

 • 19 Lipca 2004

  Presco atakuje!!! co robić?

  adresu zamieszkania domniemanego dłużnika. Wysyła pisma bez żadnego sprawdzenia. Brak jakiegokolwiek zainteresowania firmy w związku z informacjami o bezzasadnych czynnościach w stosunku do mojej osoby ( wiem, że wszyscy są niewinni ale ja zobowiązanie z 2000 roku, o (...)

 • 13 Maja 2008

  Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja oczywiscie zostala przyjeta. Po tygodniu dostalam list polecony informujacy mnie o odmowie. Zadzwonilam do sklepu z zaptaniem co jest powodem (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.