Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

Napojem alkoholowym w rozumieniu ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym 0,5 % objętościowych alkoholu. Kto może hurtowo handlować napojami alkoholowymi?Wedle ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi może być prowadzony wyłącznie na podstawie odpowiedniego zezwolenia.Obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi o zawartości powyżej 18 % alkoholu może być więc prowadzony tylko na podstawie zezwolenia wydanego przez ministra właściwego do spraw gospodarki. Obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi o zawartości do 18 % alkoholu może być zaś prowadzony jedynie na podstawie (...)

Forum - wniosek o zakaz zbliżania się wzór

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  to wszystko wyglądało. ja dopiero zaczynam. Mój adres beata.wawryla@interia.pl odezwij się proszę beata Jestem 4 lata po rozwodzie cywilnym jak sie zabrac do uniewaznienia koscielnego prosze o wzor asiulek 311 alimenty.pl jestem z Koszalina gdzie mam szukac pomocy prosze o wzor asiulek311@wp.pl (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  praktyka.Jakoś nikomu nie zależy na tym aby ten cały bałagan uporządkować. U mnie wprowadzenie do wykonania wygląda nastepująco Po otrzymaniu wyroku kierujemy wniosek o okreslenie czasu i miejsca rozpoczęcia pracy.Odbywa sie posiedzenie wykonawcze,w którym w miare mozliwości uczestniczymy,równiez (...)

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  . graal Witam serdecznie! Proszę o pomoc. Jak napisać pozew sądowy i wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie przeciwko PZU-Życie SA. Otrzymałam odpowiedż na moje odwołanie i chcę podać do Sądu sprawę. Jak mam to zrobić. Byłam w Sądzie i powiedzieli mi, że ma napisać (...)

 • 12 Marca 2003

  KONTAKTY Z DZIECKIEM

  dziecka. Ja na to tak nie patrzę, tym bardziej, że jak piszesz widuje się z dzieckiem codziennie. Ponieważ dziecko jest małe masz szansę, by sąd orzekł, że widzenia powinny odbywać się w Twojej obecności. Kluczem jednak do wszystkiego są jego absurdalne zarzuty, że utrudniasz mu kontakt (...)

 • 23 Sierpnia 2004

  UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  mogę ubiegać się o unieważnienie małżeństwa? Jeżeli tak, to jaki główny powód rozpadu naszego związku, lub tez może w sposób jaki nasz związek powstał może być główną ideą, głównym tematem w pozwie (wniosku)? Gdzie mam się z tym zgłosić? W jaki sposób mam napisać (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.