Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak ubiegać się o wydanie lub wymianę dowodu osobistego?

Czemu służy dowód osobisty?Dowód osobisty jest dokumentem stwierdzającym tożsamość osoby, poświadczającym obywatelstwo polskie i uprawniającym obywateli polskich do przekraczania granic między państwami członkowskimi Unii Europejskiej. "Nowy" dowód osobisty jest ważny:w zasadzie 10 lat od daty jego wydania;5 lat od daty jego wydania -jeśli chodzi o dowód osobisty wydany osobie, która nie ukończyła 18 roku życia na czas nie oznaczony - jeżeli chodzi o dowód osobisty wydany osobie, która ukończyła 65 rok życia, a osoba ta zwróci się o wydanie dowodu osobistego z takim terminem ważności. Kto musi, a kto może posiadać dowód osobisty?Osoba będąca obywatelem polskim i zamieszkała w Polsce ma obowiązek posiadać dowód osobisty:od (...)

Forum - wniosek o wydanie tymczasowego dowodu osobistego dla dziecka

 • 13 Września 2011

  - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  ruchowi sąd zmienił decyzję i wstrzymał procedurę przekazania dziecka do bidula. Podjął ją po ograniczeniu matce praw rodzicielskich. Nowa sceneria ? znaleziony ojciec i ustabilizowana matrymonialnie matka ? dawała sądowi nadzieje na szczęście dzieciaka. Różański zaczął upominać się (...)

 • 16 Listopada 2012

  DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  przed sądem wskazała go jako ojca chłopca. Dzięki temu ruchowi sąd zmienił decyzję i wstrzymał procedurę przekazania dziecka do bidula. Podjął ją po ograniczeniu matce praw rodzicielskich. Nowa sceneria ? znaleziony ojciec i ustabilizowana matrymonialnie matka ? dawała sądowi nadzieje na (...)

 • 10 Kwietnia 2004

  Pozbawienie praw rodzicielskich.

  narkotyków i alkoholu. więcej czasu spędza z kumpalmi niż z córką.Chcę się z nim rozwieść. Czy będę mogła pozbawić go praw? Renia Lalka!!!Bzdórka!!!Składasz do sądu wniąsek o wydanie paszportu i go masz!!!Alkocholizm rodzica(udowodniony)jest najlepszym argumentem do pozbawienia (...)

 • 24 Maja 2008

  dowod osobisty dla 6letniego dziecka

  Czy przy wyrabianiu dowodu osobistego dla 6 letniego dziecka wymagana jest zgoda obojga rodzicow,czy tez wystarczy obecnosc jednego z rodzicow podczas skladania wniosku o wydanie dowodu-prosze o w miare szybka odpowiedz poniewaz w urzedzie gminy zadaja oecnosci (...)

 • 27 Kwietnia 2004

  Wyjazd z dzieckiem za granicę

  Czy po wejściu do unii, muszę mieć zgodę ojca mojego dziecka na wyjazd z dzieckiem za granicę. Nie jestem z nim w związku małżeńskim, a niedługo biorę ślub z innym człowiekiem. Czy potrzebna jest jakaś zgoda ojca dziecka. Dziecko niestety nosi nazwisko ojca. Jak to zmienić. (ziuta) (...)

Czytaj forum prawne »

wniosek o wydanie tymczasowego dowodu osobistego dla dziecka


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.