Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezprawne uprowadzenie dziecka za granicę

Powrót dziecka uprowadzonego za granicę W prawie międzynarodowym wypracowano procedury, które mają na celu zapewnienie niezwłocznego powrotu dzieci bezprawnie uprowadzonych lub zatrzymanych. Zostały one zawarte w Konwencji dotyczącej cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę, sporządzonej w Hadze dnia 25 października 1980 r. Należy pamiętać, że reguły te odnoszą się tylko do sytuacji, gdy dziecko zostaje uprowadzone do innego państwa. W innych wypadkach zastosowanie znajdują przepisy krajowe. Do jakich dzieci stosuje się przepisy Konwencji? Konwencję stosuje się do każdego dziecka, które miało miejsce stałego pobytu w państwie – stronie Konwencji bezpośrednio przed naruszeniem praw do opieki lub odwiedzin. Konwencja przestaje obowiązywać, kiedy dziecko osiąga wiek 16 lat – oznacza to, że po (...)

Forum - wniosek o wydanie dziecka

 • 16 Listopada 2012

  DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  przed sądem wskazała go jako ojca chłopca. Dzięki temu ruchowi sąd zmienił decyzję i wstrzymał procedurę przekazania dziecka do bidula. Podjął ją po ograniczeniu matce praw rodzicielskich. Nowa sceneria ? znaleziony ojciec i ustabilizowana matrymonialnie matka ? dawała sądowi nadzieje na (...)

 • 10 Kwietnia 2001

  Prawo rodzicielskie

  który jestem do dziś i mam drugie dziecko. Mieszkamy razem, najpierw w warszawie teraz w tej miejscowości, co kiedyś mieszkałam z rodzicami. Ojciec dziecka od tego czasu stara mi się zatruć życie. Obcinał alimenty, nie płacił zasiłku rodzinnego, w końcu nie przedłużył umowy o pracę (...)

 • 10 Kwietnia 2004

  Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw rodzicielskich ojca mego dziecka (1,5 rocznego). Jestem panną. Mieszkałam kilka miesięcy z ojcem dziecka. Zgodziłam się by nosiło (...)

 • 21 Lutego 2006

  Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

  Chciałbym wyrobić paszport mojemu dziecku, ma rok i 7 miesięcy, jestem w trakcie rozwodu, wniosłam o orzeczenie o winie, łącznie z zasądzeniem alimentów i odebranie ojcu praw do dziecka, sprawa trwa ponad rok, ojciec dziecka często awanturował się w końcu od niego odeszłam, (...)

 • 7 Grudnia 2004

  Badania w RODK

  , udawanie - to jest to co triumfuje w obecnych czasach. Męzulek zrobil z siebie biednego złaknionego kontaktów z dzieckiem tatusia. Ja mu ich bronie, a on podobno walczy o to w sądzie. Ciekawe dlaczego w takim razie zapomina o telefonach do dziecka, o spotkaniach, urodzinach, dniu (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.