Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Opłaty za korzystanie ze środowiska - kto i gdzie powinien je odprowadzać i czy można się z nich zwolnić?

Czym są opłaty za korzystanie ze środowiska? Opłaty za korzystanie ze środowiska, jak sama ich nazwa wskazuje, są pobierane za to, że przy okazji prowadzenia jakiejś działalności dochodzi do zanieczyszczenia środowiska (emituje się spaliny, odprowadza ścieki itd.) i dlatego za tak wyrządzoną szkodę na środowisku naturalnym należy płacić. Pieniądze z tych opłat trafiają na specjalnie wyodrębnione fundusze celowe, które to fundusze przeznaczają wszystkie swoje wpływy na ochronę środowiska. Zatem zanieczyszczając środowisko paradoksalnie, jednocześnie współfinansujemy budowę np. oczyszczalni ścieków w naszej okolicy. Przyjęty w Polsce system funduszy celowych trzeba więc uznać za pomysł trafiony – gdyby środki z tych opłat stanowiły przychód np. jednostek samorządu terytorialnego istniałoby ryzyko, że nie byłyby przeznaczane (...)

Forum - wniosek o widzenie z aresztowanym

 • 8 Sierpnia 2002

  Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  . Ciagle albo wycieczki, albo kino albo wyjazdy, muzea - jednym slowem duzo atrakcji. Na mysl o tym, ze ma jechac do matki, dostaje wysypki, zaraz jest chory itp. Chcialbym starac sie w sadzie o opieke nad dzieckiem, ale jest mozliwe w Polsce wygranie takiej sprawy??? (Artur) Możesz w trakcie trwania (...)

 • 12 Marca 2003

  KONTAKTY Z DZIECKIEM

  ślubie prawie im się udało. Pozdrawiam kowalski A jak sie ma ,jeżeli rodzice zawarli Ugodę w Sadzie jeśli chodzi o kontakty ojca z dziećmi,nic Ugoda nie wspomina o szkole,i tam matka nie zezwala ojcu widziec sie z dzieckiem na przerwie,za pelną aprobata wychowawczyni i Pedagog (...)

 • 2 Sierpnia 2007

  Alimenty na dziecko

  zajmuje moje wynagrodzenie i zadłużenie wynosi prawie 13 000 zł w rozmowie z nim opowiedziałem mu wszystko a on mi powiedział ,że ma to w dupie. We wrześniu 2009 urodziła mi się córeczka a z pensji otrzymuję około 360 zł . Błagam o podpowiedź co mogę zrobić Edek alimenty.pl (...)

 • 10 Kwietnia 2001

  Prawo rodzicielskie

  porzysposobić dziecko.Ojciec biologiczny od 3 lat nie utrzymuje z nami kontaktów, jednak w piśmie które przysłał do sądu wyraża chęć widywania się z córką.O ile go znam chce poprostu utrudnić mi życie.Dlatego proszę napisz czy ojciec biol. twojego dziecka był obecny na rozprawie (...)

 • 30 Września 2005

  Jak złożyć wniosek o prawo widzenia z synem?

  Ponieważ nie jesteśmy małżeństwem wydaje mi się, że mogę mieć problemy z uzyskaniem jakiegokolwiek prawa do dziecka chociaż syn nosi moje nazwisko. A ja kocham swojego syna z całych sił!!! I nie chcę żeby matka uniemożliwiała mu poznanie swego ojca. Syn ma dwa miesiące a matka nie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.