Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Kiedy rodzice zostaną pozbawieni władzy rodzicielskiej?

Przesłanki do pozbawienia władzy rodzicielskiej Sąd opiekuńczy pozbawia rodziców władzy rodzicielskiej, jeżeli nie może być ona wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice nadużywają jej lub w sposób rażący zaniedbują swe obowiązki względem dziecka (artykuł 111 §1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Pozbawienie władzy rodzicielskiej jest najostrzejszym środkiem ingerencji sądu w sferę władzy rodzicielskiej, gdyż rodzice całkowicie tracą tę władzę. Orzeczenie sądu pozbawiające rodziców władzy rodzicielskiej nie zmierza do ukarania rodziców, ale ma na celu wyłącznie ochronę interesów dziecka. Może być orzeczone zarówno co do jednego, jak i obojga rodziców. Przesłankami pozbawienia władzy rodzicielskiej są: trwała przeszkoda uniemożliwiająca (...)

Forum - wniosek o pozbawienie wladzy rodzicielskiej

 • 14 Lipca 2004

  Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  stałe wyjechał do Holandii.Czy mam szansę pozbawić go praw.Czy różni się pozbawienie od ograniczenia? Tina alimenty.pl pozbw go praw ,to nie bedziesz miala prawa do alimentow majaWS alimenty.pl majaWS co Ty piszesz????Pozbawienie praw nie ma nic wspólnego do alimentów!!!!Pozbawienie (...)

 • 10 Kwietnia 2001

  Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal mi racje i zabral mu wladze rodzicielskawarto dodac ze nie zamierza on sie z corka widywac ani nia opiekowac, jest czlowiekiem zlosliwymi i (...)

 • 10 Kwietnia 2004

  Pozbawienie praw rodzicielskich.

  dlaczego ma inne nazwisko....chcemy z mezem miec normalny kochajacy dom dlaa niejjjj.... prosze o pomoc!!!!!!!! Netiii alimenty.pl Tak Wy matkiiiiiiiiiiiii. Nie mówię wszystkie, ale taka co zaczyna my MATKI to z góry wiadomo że zapewne bita, gwałcona,molestowana męczennica Zbysio alimenty.pl Jak (...)

 • 21 Lipca 2003

  Nazwisko dziecka

  Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie pociechą przejawia babcia ze strony ojca niż sam tatuś. Dziecko jednak nosi nazwisko ojca. Jakie istnieją możliwości zmiany nazwiska dziecka na (...)

 • 9 Września 2002

  Uznanie dziecka

  Mam dziecko z mężatką. Z urzędu dziecko otrzymało nazwisko męża matki. Co mamy zrobić aby dziecko zostało prawnie uznane za moje? (piotr) Jestem w sytuacji, że mam dziecko z męzczyzną, który nigdy nie był moim mężem. Przy rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego nastąpiło uznanie dziecka przez (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.