Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

świadczeń za ten sam okres ubezpieczenia.   5. Prawo do świadczeń dla osób bezrobotnych Prawo do zasiłku w Polsce przysługuje osobie, która: w okresie 18 miesięcy przed zarejestrowaniem w urzędzie pracy przez co najmniej 365 dni opłacała składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy od co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę, dla której nie ma propozycji odpowiedniej pracy, propozycji szkolenia lub stażu, prac interwencyjnych lub robót publicznych, regularnie zgłasza się do urzędu pracy, wykazując gotowość do podjęcia pracy. Jeśli osoba występująca o zasiłek dla bezrobotnych: uzyska w Polsce prawo do zasiłku i wyjedzie za granicę w poszukiwaniu pracy - zachowa prawo do zasiłku w przyznanej w Polsce wysokości przez maksymalnie (...)

Forum - wniosek o powrót do pracy

 • 8 Lutego 2012

  urlop wychowawczy-ciąża-powrót do pracy

  witam Złożyłam wniosek o powrót do pracy z dniem 30 marca z urlopu wychowawczego. Okazalo się jednak , że jestem w ciaży i dostalam od lekarza nakaz leżenia i l4, którego z powodu urlopu wychowawczego nie wzięłam.Mam jednak pytania: 1. słyszałam różne opinie, (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  ?czy może mam prawo ubiegać się o jakieś dotacje z tytulu "samotnej matki"kiedy dziecko ma nazwisko ojca.. i najwazniejsze pytanie:czy jesli zapiszę się w urzedzie pracy w moim przypadku gdy wygasla mi już umowa mogę się starać o "wychowawcze platne"kiedy już za chwile będe bez (...)

 • 7 Kwietnia 2012

  jestem polakiem mieszkam we francji,żona wyjechała z dziećmi do polski

  Witam od razu przejdę do rzeczy a więc ,mieszkałem z żoną we Francji około 6 lat,nagle żona podjeła decyzję o powrocie do polski,ale ja że mam we Francji kontrakt CDI nie mogłem tego tak zostawić więc rozmawiałem z żoną na ten temat milion razy i sprawa ucichła,żona nawet (...)

 • 12 Marca 2006

  Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  pracy szkoły. Kiedy powinnam złożyć wniosek i zawiadomić o tym dyrektora ? Jeszcze w tym roku szkolnym, czy wystarczy np. w czasie wakacji ? Czy trzeba wziąć taki urlop na okres całego roku (12 miesięcy), czy można tylko na okres roku szkolnego, bo i tak są przecież wakacje letnie (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  to wszystko wyglądało. ja dopiero zaczynam. Mój adres beata.wawryla@interia.pl odezwij się proszę beata Jestem 4 lata po rozwodzie cywilnym jak sie zabrac do uniewaznienia koscielnego prosze o wzor asiulek 311 alimenty.pl jestem z Koszalina gdzie mam szukac pomocy prosze o wzor asiulek311@wp.pl (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.