Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

księgi wieczystej, pobiera się tylko jedną taką opłatę stałą. 60 zł od wniosku o połączenie nieruchomości w jednej księdze wieczystej, która jest już prowadzona, niezależnie od liczby łączonych nieruchomości 60 zł od wniosku o odłączenie nieruchomości lub jej części 60 zł od wniosku o sprostowanie działu I-O księgi wieczystej   60 zł od wniosku o wpis ostrzeżenia o niezgodności stanu prawnego ujawnionego w księdze wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym 60 zł od wniosku o dokonanie innych wpisów poza wyżej wymienionymi opłata stała, przewidziana dla wniosku o wpis do księgi wieczystej od wniosku o złożenie do zbioru dokumentów   połowa opłaty pobranej od wniosku o wpis do księgi wieczystej od wniosku o (...)

Forum - wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy odszkodowania

 • 22 Maja 2001

  Alimenty dla byłego współmałżonka

  drogie kobiety i nie dziwcie się, że potem odchodzi i unika alimentów. Co do wysokości to sam place 250, a jak mnie moja była (nie żona) będzie przymuszać o więcej to złożę wniosek o ponowne rozpatrzenia ojcostwa. Jeśli chodzi zaś o panią to faktycznie nie dość (...)

 • 26 Lipca 2002

  Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej pracy wymagane jest społeczne zaufanie. W takim przypadku składasz w sądzie pozew o zniesławienie. Na wzór możesz wybrać któregokolwiek polityka, (...)

 • 30 Października 2002

  ILE TRWA ROZWÓD ???

  rodzinnych z terenu Szczecina wattbis Ja również bardzo proszę o o dpowiedz jak udało się tak szybko doprowadzić sprawę rozwodową do końca. koszo zapomniałam o mailu:koszo@o2.pl koszo Mam męża i bardzo chciałabym poprostu byc z nim szczęśliwa. Ale rózni nas dziś więcej (...)

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  . graal Witam serdecznie! Proszę o pomoc. Jak napisać pozew sądowy i wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie przeciwko PZU-Życie SA. Otrzymałam odpowiedż na moje odwołanie i chcę podać do Sądu sprawę. Jak mam to zrobić. Byłam w Sądzie i powiedzieli mi, że ma napisać (...)

 • 24 Czerwca 2002

  Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie wyszła za mąż za Polaka i przejęła jego obywatelstwo? Jeśli tak, to jakie należy mieć dokumenty i gdzie się z nimi udać? Byłbym bardzo wdzięczny (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.