Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

Czego dotyczy opłata Uwagi 50 zł od wniosku o: stwierdzenie nabycia spadku; zabezpieczenie spadku; sporządzenie spisu inwentarza; odebranie oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku Jeżeli te wnioski są umieszczone w jednym piśmie lub we wniosku o dział spadku, opłatę pobiera się od każdego z nich odrębnie. 100 zł od apelacji, skargi kasacyjnej i skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku   100 zł od wniosku o zabezpieczenie spadku po cudzoziemcu   100 zł od wniosku o wydanie właściwemu konsulowi spadku po cudzoziemcu   500 zł od wniosku o dział spadku, a jeżeli zawiera on zgodny projekt działu spadku, pobiera (...)

Forum - wniosek o odrzucenie spadku w imieniu małoletniego wzór

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  alimenty.pl jestem z Koszalina gdzie mam szukac pomocy prosze o wzor asiulek311@wp.pl asiulek 311 alimenty.pl Witam!! mam wielka prosbe, jesli mozesz AZADRAG to przeslij mi na maila jak sie pisze taki wniosek do sadu koscielnego i ja to wyglada , bo mam zamiar taki wniosek w tym roku (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  to żeby mnie wspierał itd. a jak dowiedział ze jest ciąża zagrożona to już całkiem sie nie interesował "pewnie bał sie ze dziecko może byc chore" Najpierw uznał dziecko a teraz sądzi sie o unieważnienie uznania.(jego matka macała w tym palce) chce tesy DNA ale ok jak chce (...)

 • 7 Stycznia 2012

  Dziedziczenie Spadku

  Witam jakiś czas temu odrzuciłem spadek po zmarłym bracie,bank wystosował pismo o zapłatę długu po bracie do rodziny, rodzina nie odrzuciła spadku wiec ten spadek dług maja do zapłaty, od sędziny dowiedziałem się ze muszę złożyć w sadzie wniosek o odrzucenie (...)

 • 16 Listopada 2012

  DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  oświadczenia o uznaniu dziecka złożonego przez nowego partnera B.F., J. M., nabył on prawa rodzicielskie w stosunku do D. 24. W dniu 8 sierpnia 1996 r. skarżący złożył wniosek do Prokuratury Rejonowej w Gdańsku o wszczęcie postępowania dotyczącego jego (...)

 • 26 Lipca 2002

  Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej pracy wymagane jest społeczne zaufanie. W takim przypadku składasz w sądzie pozew o zniesławienie. Na wzór możesz wybrać (...)

Czytaj forum prawne »

wniosek o odrzucenie spadku w imieniu małoletniego wzór


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.