Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

księgi wieczystej, pobiera się tylko jedną taką opłatę stałą. 60 zł od wniosku o połączenie nieruchomości w jednej księdze wieczystej, która jest już prowadzona, niezależnie od liczby łączonych nieruchomości 60 zł od wniosku o odłączenie nieruchomości lub jej części 60 zł od wniosku o sprostowanie działu I-O księgi wieczystej   60 zł od wniosku o wpis ostrzeżenia o niezgodności stanu prawnego ujawnionego w księdze wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym 60 zł od wniosku o dokonanie innych wpisów poza wyżej wymienionymi opłata stała, przewidziana dla wniosku o wpis do księgi wieczystej od wniosku o złożenie do zbioru dokumentów   połowa opłaty pobranej od wniosku o wpis do księgi wieczystej od wniosku o (...)

Forum - wniosek o odebranie praw rodzicielskich

 • 25 Lutego 2010

  Jak zostac opiekunem prawnym swojego rodzenstwa?

  Wlasnie dowiedzialam sie, ze moja mama sie rozwodzi. Niestety problem jest w tym, ze zarowna ona jak i jej maz maja problemy z alkoholem, a w domu na dodatek czesto dochodzi do klotni i wzajemnego bicia sie, w tym takze dzieci, ktore maja kolejno 14 i 16 lat. Proponowalam mojej mamie leczenie w szpitalu zamknietym, (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  NIC WSPÓLNEGO TO ZŁÓŻ DO SĄDU WNIOSEK O ZABRANIE PRAW RODZICIELSKICH WTEDY ZNIKNIE Z TWOJEGO ŻYCIA,OCZYWIŚCIE PŁACĄC ALIMENTY ALE NIE BĘDZIE MÓGL DECYDOWAĆ O DALSZYCH LOSACH DZIECKA I BEDZIE PRZYJEŻDZAŁ

 • 10 Kwietnia 2004

  Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw rodzicielskich ojca mego dziecka (1,5 rocznego). Jestem panną. Mieszkałam kilka miesięcy z ojcem dziecka. Zgodziłam się by nosiło (...)

 • 10 Kwietnia 2001

  Prawo rodzicielskie

  regularnie, z czasem przychodziły jak chciały. Złożyłam doniesienie u komornika, ale nie wiele mógł zdziałać, bo oficjalnie ojciec nigdzie nie pracował. Minęły 3 lata. Poprosiłam komornika o wystawienie zaświadczenia o częściowej lub całkowitej nieściągalności alimentów i złożyłam (...)

 • 11 Lutego 2003

  Pozbawienie prawa rodzicielskiego...

  Mam niespełna 3-letniego synka. Dwa lata temu odeszłam od męża alkoholika. W tym roku dostałam rozwód. Przez cały okres separacji dostałam od niego 200 zł na utrzymanie dziecka. Obecnie również nie wywiązuje się z alimentów, natomiast oczekuje wydawania dziecka zgodnie z wyrokiem czyli raz w tygodniu. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.