Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Co to jest mieszkaniowy zasób gminy? Tworzenie warunków do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty samorządowej należy do zadań gminy. Gmina powinna zapewnić lokale socjalne i lokale zamienne, a także zaspokajać potrzeby mieszkaniowe gospodarstw domowych o niskich dochodach. Dla realizacji tych postulatów gmina wykorzystuje tak zwany mieszkaniowy zasób gminy. Jest nim ta część nieruchomości na terenie gminy, której właścicielem jest sama gmina, komunalne osoby prawne lub spółki prawa handlowego utworzone z udziałem gminy, czyli ta część nieruchomości na terytorium gminy, którą wójt, burmistrz lub prezydent mogą zadysponować w razie potrzeby. Co to jest lokal socjalny? Częścią zaś mieszkaniowego zasobu gminy są lokale socjalne. Ustawa określa tym terminem lokal (...)

Forum - wniosek o lokal socjalny

 • 8 Marca 2011

  Lokal socjalny i komunalny

  Witam, złożyłam wniosek o lokal socjalny i jestem na liście oczekujących, ale interesuje mnie ile mogę czekać na taki lokal? Czy szybciej otrzymałabym mieszkanie komunalne?? Mam okazje zmienić pracę i może będę zarabiała więcej, co wtedy? zostanę od razu skreślona (...)

 • 27 Września 2002

  Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci babci z tego mieszkania? dodam że babcia wymaga stałej opieki, chciałbym zrobić remont kompeksowy w mieszkaniu, poczynić inwestycje, założyć C.O. (...)

 • 11 Grudnia 2002

  Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej rodziców. mieszkanie do niedawna było komunalne. Obecnie jest wykupione przez rodziców mojej byłej żony. (ok2-3lata) Teść zmarł w zeszłym roku. Teściowa (...)

 • 11 Października 2006

  Eksmisja jak ją wprowadzić w życie?

  Od kilku lat moi rodzice są po rozwodzie.Mieszkamy w małym małym domu.W raz z rodzeństwem(6 osób)zajmujemy pokój i kuchnie ,tatuś mieszka w tym samym mieszkaniu tyle że ma oddzielny pomieszczenie jesze wieksze niż nasze.jest nakaz eksmisji dla tego pana ale w żaden sposób nie chce opuścić lokalu.jak (...)

 • 14 Lipca 2004

  Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  skargę na policji o wyzwiska i nękanie. Dostał karę grzywny, ale na tym nie poprzestał. Zaczął grozic i obrazac całą moją rodzinę. O dziecku nie pamietał nawet w dniu urodzin czy świąt. Kontaktu z dzieckiem mu nie zabroniłam, ale powiedziałam, że małego może odwiedzac u mnie i (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.