Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co to jest i jak przebiega postępowanie sporne przed Urzędem Patentowym?

Zgodnie z regulacją zawartą w prawie własności przemysłowej, sprawy dotyczące roszczeń cywilnoprawnych z zakresu ochrony własności przemysłowej, które nie należą do kompetencji innych organów, rozstrzygane są w trybie postępowania cywilnego na zasadach ogólnych. Jednakże niektóre ze spraw mogą zostać załatwione bez kierowania sprawy do sądu i wdawania się w spór - przed Urzędem Patentowym w tzw. postępowaniu spornym. Sprawy te rozstrzygają specjalnie to tego powołane organa, którymi są kolegia do spraw spornych. Jakie sprawy Urząd Patentowy rozstrzyga w postępowaniu spornym? Urząd Patentowy poprzez działające kolegia do spraw spornych w trybie postępowania spornego rozstrzyga sprawy o: unieważnienie patentu, dodatkowego prawa ochronnego, prawa ochronnego albo prawa z rejestracji; unieważnienie patentu (...)

Forum - wezwanie do usunięcia braków formalnych wzór

 • 19 Lutego 2002

  Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką nad dziećmi i rachunkami. Ponieważ to małżeństwo nie funkcjonuje prawidłowo,poprosiłam męża o rozwód bez orzekania o winie. Mąż jednak złośliwie (...)

 • 16 Września 2009

  KWOTA ŻĄDANEGO ODSZKODOWANIA- JAK USTALIĆ POMOCY !!!

  Witam, mam następujący problem: dostałam wezwanie do usunięcia braków formalnych pisma procesowego a mianowicie dokładnie chodzi o podanie kwoty żądanego odszkodowania. Poza tym proszą o podanie wynagrodzenia za ostatnie 12 miesięcy oraz o kwotę żądanego wynagrodzenia (...)

 • 23 Marca 2011

  Pozew - 5 ważnych pytań (Pilne)

  Witam, złożyłem pozew przeciwko pracodawcy i otrzymałem z sądu wezwanie do usunięcia braków formalnych(pozew nie był na formularzu obowiązującym w postępowaniu uproszczonym). I właśnie moje pytanie dotyczy tego formularza, a dokładniej: 1. Punktu 6.1, gdzie mowa (...)

 • 28 Lipca 2004

  Egzekucja z nieruchomości _ P O M O C Y !!!!

  Czy komornik może zająć nieruchomość , której wartość to około 250.000zł , jeżlei całość długu wynosi nie całe 13.000zł? Błagam pomóżcie! (pawel25) Zając może. Musisz przeciwstawić się kontynuowaniu egzekucji. Przysługuje ci skarga na czynności komornika do sądu w której możesz (...)

 • 25 Grudnia 2010

  Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

  Pozew o ustalenie stosunku pracy z dwóch firm, pracowałem na umowę zlecenie przez rok czasu w jednej firmie a w drugim podmiocie 7 miesięcy, były to dwa odrębne firmy ale praca była świadczona dla jednej firmy,poprostu stworzyli drugą firmę aby unikać płacenia wiekszych podatków itd.część wynagrodzenia (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.