Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Za 1 listopada dodatkowy dzień wolny od pracy

Kodeks pracy nakazuje, aby w tygodniu pracy w tzw. okresie rozliczeniowym (podstawowy to 4 miesiące) wymiar czasu pracy wynosił przeciętnie 40 godzin. Zasadą jest też, że tydzień pracy składa się z 5 dni i 8 godzinnego dnia pracy. Prawo mówi o 5-dniowym tygodniu pracy, ale jednocześnie nie stanowi, że pracuje się od poniedziałku do piątku. Tak zadecydowała praktyka i pragmatyzm naszego życia, a nie przepisy. Dla zwykłego pracownika zazwyczaj jest zaskoczeniem informacja, że pracodawca mógłby tak zorganizować czas pracy, aby wolne były niedziela i np. wtorek. Sobota nie jest bowiem tzw. dniem ustawowo wolnym od pracy, lecz wolne w tym dniu wynika z wymiaru czasu pracy (40 godzin tygodniowo i 8 godzin na dobę). Takich ustawowych - oprócz niedziel - dni jest 12 (np. Nowy Rok, dwa dni Wielkanocne, 1 i 3 maja, 1 listopada). Poważne problemy pojawiają (...)

Forum - wezwanie do sądu dzień wolny

 • 22 Kwietnia 2003

  Dni wolne za święta w sobotę

  ,nie jestescie same!:* Ola.,. prawo-pracy.net Z Waisem to jest super pomysl....moze to cos pomoze....:( A co do tego ze nawet nas nie poinformowali o tym ze mamy dzisiaj pracowac to szczyt chamstwa..... Sama dzwonilam i sie pytalam to szanowny P. P poinformowal ze jest dzien pracujacy jednak mamy prawo (...)

 • 14 Lipca 2004

  Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  pozbyć władzy sąd powiedział że muszą być rażące oznaki czyli takie jak stosowana przemoc wobec dziecka lub alkohol. Więc nie widzę żadnych szans . A co do paszportu trzeba założyć osobną sprawę . Właśnie też zakładam sprawę o wyrobienie dla dziecka paszportu ale nie wiem jak to się (...)

 • 11 Grudnia 2002

  ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze mi w skrocie opisac swoja obecna sytuacje... - i pamietaj, ze czas gra na twoja niekorzysc.... piosli Małżeństwem jesteśmy od roku 1999. W separacji od (...)

 • 8 Sierpnia 2002

  Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. Ustalilismy, ze dziecko zostaje u niej, lecz formalnie sprawa rozwodu nie jest jeszcze zakonczona. Zona zabrania mi zabierac dziecko do siebie. Jest apodyktyczna (...)

 • 19 Lipca 2004

  Presco atakuje!!! co robić?

  wykonałem dla Pana jakąś usługę, napiszę w gazecie, iż do dnia dzisiejszego nie oddał mi Pam tych pieniędzy lub nie zapłacił za wykonaną usługę to nie będzie mógł mnie Pan zaskarżyć o mówienie nieprawdy. Jednocześnie są już inne sposoby dochodzenia swoich praw w sądzie po najczęściej (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.