Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

rozpoczęcia wykonywania tych czynności. Zgłoszenie rejestracyjne to nic innego, jak druk VAT-R. Do formularza tego należy jednak dołączyć załącznik VAT-R/UE, w którym podatnik zaznacza, iż zamierza dokonywać dostaw wewnątrzunijnych.   Naczelnik urzędu skarbowego rejestruje podatnika, który złożył ww. dokumenty jako podatnika VAT-UE, a także potwierdza zarejestrowanie takiego podatnika jako VAT-UE (potwierdzenie dokonywane jest na formularzu VAT-5/UE). Podmioty zarejestrowane jako podatnicy VAT-UE, które uzyskały potwierdzenie takiego zarejestrowania, przy dokonywaniu wewnątrzwspólnotowego nabycia lub wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów lub przy nabywaniu określonych usług [o których mowa w art. 28 ust. 3, 4, 6 i 7 ustawy], podają numer, pod którym są zidentyfikowane na potrzeby podatku. Podmioty (...)

Forum - vat na stal

 • 1 Kwietnia 2010

  Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu na niemieckim dowodzie rejestracyjnym. Ostatni właściciel auto wyrejestrował i wstawił do komisu i ja zakupiłem to auto od komisu (brak pieczątki- (...)

 • 10 Grudnia 2009

  częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 r. część (około 25% powierzchni) wyodrębniono na cele mieszkaniowe - przekazanie nastąpiło na cele mieszkaniowe właściciela firmy (...)

 • 12 Grudnia 2001

  WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi kosztorys naprawy. 2 elemnety wzbudziły mój niepokój: za częśc niezbedne do wymiany odliczono 35% amortyzacji, ponieważ jak to stwierdził pracownik WARTY (...)

 • 12 Marca 2003

  KONTAKTY Z DZIECKIEM

  a jego udzial w wychowaniu malucha konczy sie na wyslaniu kilku zlotych ale co jesli ojciec pragnie kontaktu z dzieckiem a jego matka mu to utrudnia gdy mieszkalismy razem plecami stawal;a z dzieckiem domoich rodzicow by nie widzieli malego a do swoich wywozila dziecko co drugi dzien zostawiajac 7miesiecznego (...)

 • 31 Stycznia 2003

  Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony do granic możliwości system podatkowy w naszym kraju. Chcielibyśmy poznać Państwa opinie na ten temat. Pragniemy także dowiedzieć się, jakie konkretne (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.