Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

Podstawowe dane na fakturze VAT Przepisy ustawy o VAT, jak również rozporządzenia fakturowego określają podstawowe dane, jakie powinna zawierać faktura VAT. Faktura VAT powinna więc zawierać następujące elementy:  1)   datę jej wystawienia;  2)   kolejny numer, nadany w ramach jednej lub więcej serii, który w sposób jednoznaczny identyfikuje fakturę;  3)   imiona i nazwiska lub nazwy podatnika i nabywcy towarów lub usług oraz ich adresy;  4)   numer, za pomocą którego podatnik jest zidentyfikowany dla podatku;  5)   numer, za pomocą którego nabywca towarów lub usług jest zidentyfikowany dla podatku lub podatku od wartości dodanej, pod którym otrzymał on towary lub usługi; 6)   datę (...)

Forum - vat na meble 2011

 • 8 Czerwca 2006

  ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją posiadłością), gazociągi, ciągi wodno - kanalizacyjne, ciepłownicze i inne ustroje obniżające jakość, funkcjonalność i wartość działek budowlanych, (...)

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  Holandią sprawa wygląda tak że średni czas procedury to 6-12 miesięcy, jednak tamtejszy urząd skarbowy ma ustawowo czas do 3lat na realizację wniosku bez podawania przyczyny, a jedyne co firma pośrednicząca może robić to przypominać się urzędnikom stale, co zresztą w takich sytuacjach robimy. jesli (...)

 • 15 Grudnia 2010

  Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co 5 i 8 a na co 23%? W uzasadnieniu projektu napisano: \"Wzrost stawek nie obejmie podstawowych produktów żywnościowych, co pozwoli uchronić (...)

 • 11 Marca 2012

  wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

  Witam!! Mam pewien problem. Od sierpnia 2011 r. prowadzę działalność gospodarczą. Do końca 2011 r. rozliczałem się z urzędem skarbowym na podstawie ryczałtu. Od stycznia 2012 r. przeszedłem na zasady ogólne, z tym że nie złożyłem deklaracji VAT-R. Z powodu nie (...)

 • 26 Grudnia 2007

  Zamykanie firmy, a stan posiadania (sprzet firmowy)

  Witam, otoz zamykam dzialalnosc gospodarcza ktora mialem przez kilka lat. Sek w tym, ze posaidam kilka rzeczy na stanie: meble, komputer, drukarke i kilka innych. Wszystko to kupione na firme. Czy zamykajac ja musze to sprzedac, zaplacic od tego vat i pod. dochodowy? W zasadzie jedynie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.