Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak otrzymać dokument paszportowy?

Co oznacza nowe pojęcie dokumentu paszportowego?Pojęcie dokumentu paszportowego jest pojęciem nowym, wprowadzonym przez ustawę o dokumentach paszportowych. Dokumentem paszportowym jest: paszport, paszport tymczasowy, paszport dyplomatyczny, paszport służbowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. "Zwykły" paszport jest zatem jednym z rodzajów dokumentu paszportowych. Dokument paszportowy uprawnia do przekraczania granicy i pobytu za granicą oraz poświadcza obywatelstwo polskie, a także tożsamość osoby w nim wskazanej w zakresie danych, jakie ten dokument zawiera. Dokumenty paszportowe w okresie ich ważności stanowią własność Rzeczypospolitej Polskiej.Kto wydaje dokumenty paszportowe?Paszporty i paszporty tymczasowe w kraju wydaje, odmawia ich wydania i unieważnia  wojewoda właściwy ze względu na miejsce stałego pobytu osoby ubiegającej się o (...)

Forum - uzyskanie paszportu

 • 6 Stycznia 2012

  paszport dla dziecka droga sadową

  - czy ktos mogłby mi podpowiedzic w jaki sposob napisac pismo do sadu o wydanie paszportu dla niepelnoletniego dziecka ( ojciec dziecka sie nie zgadza a wogole sie corka nie interesuje). - co w takim wniosku napisac i jakich argumentów urzyc - czy za sprawe bede placic ja czy ojciec dziecka? - wkrotce (...)

 • 22 Października 2007

  jak załatwić paszport dla dziecka

  Jestem w trakcie rozwodu , mąz wyjechał aza granice na stałe , nie zgadza sie na rozwód i na paszport ale ja rozwód uzyskam bez jego obecności , gorzej jest z paszportem , nie wiem jak to wygląda , czy to jest trudna sprawa do załatwienia, , jakie są najlepsze argumenty , może ktos juz przechodził taka (...)

 • 11 Maja 2006

  paszport niemiecki po ojcu?

  Jak jest szansa na uzyskanie paszportu niemieckiego po ojcu?Ojciec urodził się w 1934 w Prusach Wschodnich,jego ojciec również urodził się tam w 1906 roku.Również mój pradziadek pochodzi stamtąd.Dziadkowie służyli w Reichswehrze i Wehrmachcie.Wszyscy mieli obywatelstwa niemieckie.Mój (...)

 • 21 Lutego 2006

  Jeśli chce wyrobić mojej córce paszport, a jestem w trakcie rozwodu?

  Czy ktoś mi może pomóc, czy jeśli złożę podanie do Sądu o wydanie zgody na wydanie paszportu dla mojej córki, jestem w trakcie rozwodu i ustalania alimentów, nie pracuje on i ja, ale mam oferty na pracę w Anglii, czy mam szansę na uzyskanie takiej zgody przez Sąd, czy lepiej nie przyznawać (...)

 • 17 Maja 2008

  Wniosek o wydanie paszportu niemieckiego - kopia Staatsangehörigkeitsausweis

  Witam, Mam pytanie dotyczące składania wniosku o paszport niemiecki. Posiadam dokument potwierdzający przyznanie mi obywatelstwa niemieckiego (Staatsangehörigkeitsausweis). Wniosek paszportowy wypełniłam prawidłowo, dołączyłam zdjęcia, dowód (plastikowy) również posiadam i niebawem zamierzam udać (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.