Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak wypowiedzieć umowę o pracę?

  Tematem artykułu jest zagadnienie wypowiedzenia i rozwiązania umowy o pracę oraz wskazanie przykładowych błędów, jakie w tych sytuacjach popełniają strony stosunku" pracy. Omówione podstawowe przyczyny, które mogą stanowić uzasadnienie rozwiązania umowy" o pracę. Opisano przede wszystkim warunki formalne, które należy spełnić w przypadku zakończenia stosunku pracy. Jak może nastąpić rozwiązanie umowy o pracę? Odwiecznym problemem społeczno ekonomicznym jest elastyczność prawa pracy i stosunku pracy. Pracodawcy z jednej strony chcą łatwo nawiązywać i rozwiązywać oraz wypowiadać stosunek pracy. Pracownicy z drugiej strony chcą stabilnego zatrudnienia i dłuższych okresów ochronnych oraz wysokich odpraw. Różnicowanie sposobów (...)

Forum - uzasadnienie zwolnienia z pracy

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  dziewczyno. Ja jestem maniciurzystką w pewnym salonie na ulicy Lazurowej (Bemowo), jestem w 7 tygodniu ciąży. Przedstawiłam zaswiadczenie lekarskie mojej szefowej i chciałam załatwić z nią sprawę polubownie tzn. wrócić do swoich regulaminowych godzin pracy (które do tej pory były nagminnie (...)

 • 9 Marca 2007

  wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia" Jeżeli najpierw Ty dostarczyłes (...)

 • 7 Września 2002

  Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec ile powinno trwac rozpatrywanie pozwu przez sad. Zlozylem w styczniu i do tej pory cicho, a slyszalem ze jednak w sadzie pracy jest to zalatwiane (...)

 • 3 Października 2006

  Pracujemy po 9 h i nikt nie chce zaprotestować

  Pracujemy od 7.30 do 16.30 od poniedziałku do piątku. Ostatnio szef zaczął zwracać nam uwagę za 2 minuty spóźnienia - do pracy dojeżdzam ok 10 km. Kiedy powiedziałem że za te 2 minuty siedzę codziennie 1 godzinę co daje rocznie 1,5 miesiąca pracy za darmo (bo nie dostajemy płacy za (...)

 • 14 Marca 2005

  wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

  Bardzo proszę o podanie wszystkich możliwości z podaniem podstawy prawnej,kiedy mozna zwolnić pracownika na zwolnieniu lekarskim lub innej usprawiedliwionej nieiobecności w pracy.Jak w takiej sytuacji doręcza się wypowiedzenie lub wszczcęcie postepowania o zwolnieniu -czy mają zastosowanie w tym (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.