Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

następujące opłaty: Wysokość opłaty stałej Czego dotyczy opłata 40 zł od wniosku o wszczęcie postępowania nieprocesowego lub samodzielnej jego części, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej 40 zł od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej, skargi o wznowienie postępowania i skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia w sprawie, w której postępowanie nieprocesowe zostało wszczęte z urzędu 40 zł od wniosku o przeprowadzenie postępowania pojednawczego 40 zł od wniosku o zabezpieczenie dowodu 40 zł od zażalenia na postanowienie w przedmiocie: oddalenia wniosku o wyłączenie sędziego lub ławnika; skazania na grzywnę strony, świadka, biegłego, tłumacza lub innej osoby oraz odmowy zwolnienia od grzywny; przymusowego (...)

Forum - uzasadnienie wniosku o alimenty

 • 22 Maja 2001

  Alimenty dla byłego współmałżonka

  alimenty na siebie zamiast myśleć o tym ,by jej ex mąż podwyższał jej standart życiowy, powinna wziąć się do pracy i zarobić na siebie, bowiem pasożytów w naszym kraju jest dostatek. MAREK a ja Tobie radzę zostaw tą jego kasę i niech mu będzie jek najlepiej a TY podrzucaj mu dziecko (...)

 • 28 Lutego 2002

  Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru się wymigiwać od płacenia. (pero) Obowiązek utrzymania pełnoletniego dziecka masz tylko wtedy gdy sie ono uczy, do momenty ukończenia studiów wyższych (...)

 • 22 Lipca 2005

  Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham i płacę alimenty (bez wyroku sądowego) dość spore bo w granicach 2 tys. zł. Widząc sytuacje matek lub ocjów, które nie mogą zwindykować swoich (...)

 • 24 Września 2008

  alimenty na byłą żonę

  Witam, mój chłopak od kilku lat płaci alimenty na byłą żonę i dziecko, nie uchyla się i płaci w terminie. Rozwód został orzeczony bez winy kilka lat temu. Od miesiąca jesteśmy małżeństwem. Czy w tej sytuacji małżonek jest zobowiązany do utrzymywania żony, która nigdy nie pracowała, (...)

 • 2 Sierpnia 2007

  Alimenty na dziecko

  wiedziec ile sie płaci alimetuw jak sie zarabia 700zl. jacek alimenty.pl chciał bym wiedziec ile sie płaci alimetuw jak sie zarabia 700zl. jacek alimenty.pl czy mozna anulowac sprawe o alimenty ktora ma sie odbyc 06.02.2009 r.? kielbasa13 alimenty.pl jezeli jest juz wyznaczony termin rozprawy (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.