Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co zrobić, gdy nie znamy adresu dłużnika?

  Chcesz wysłać do dłużnika wezwanie do zapłaty a nie wiesz pod jaki adres? Przecież dłużnik podał do faktury swoje dane: Imię i nazwisko, firmę lub nazwę, adres zamieszkania lub siedziby. Jednak wszystkie dotychczas wysyłane pisma wracały z adnotacją „adresat wyprowadził się” czy „adresat nie mieszka”. Dzieje się tak dlatego, iż dłużnik w między czasie bądź zmienił adres zamieszkania lub swoją siedzibę, bądź zlikwidował działalność pod wskazanym wcześniej adresem. Jak w takiej sytuacji odnaleźć dłużnika, aby skutecznie wyegzekwować dług? Gdzie można szukać informacji o osobach czy firmach?   Gdzie można szukać informacji o adresie zamieszkania lub siedziby dłużnika? W celu uzyskania poszukiwanych informacji przydatne okazują się różnego rodzaju ewidencje i rejestry. Przede wszystkim (...)

Forum - ustalenie adresu zamieszkania

 • 14 Lipca 2004

  Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  alimenty i ustalenie pobytu razem z nim naszych dzieci. Jest chory na cukrzyce nie dba o siebie, mieszka z rodzicami, jego matka przed jego narodzinami straciła 4 dzieci mysle że to jej pomysł żeby je

 • 12 Marca 2003

  KONTAKTY Z DZIECKIEM

  właścicielkę domu wspólnego zamieszkania z rodziną jeszcze przed złożeniem pozwu rozwodowego. Nie posiadam w tej chwili stałego adresu zamieszkania. Czy tylko z tego powodu mam być dyskryminowany przez matkę i

 • 28 Listopada 2002

  Adres pozwanego

  Muszę napisać pozew do sądu o ustalenie ojcostwa i alimenty, jednak nie znam aktualnego adresu ojca mojego dziecka, który jest pozwanym, ponieważ nie kontaktuje się z nami a wie o dziecku i przedemną się do niego przyznaje jednak unika odpowiedzialności prawnej i do tej pory nie przyznał (...)

 • 15 Września 2010

  alimenty z MOPS

  Czy jeśli matce przyznano alimenty z MOPS z powodu braku możliwości wskazania adresu zamieszkania ojca to czy ojciec będzie musiał w przyszłości oddać wypłacone pieniądze? Kiedy przedawnia się dług pieniężny wypłacany z funduszu alimentacyjnego? ojciec jest dłużnikiem państwa,chyba (...)

 • 6 Listopada 2002

  Czy muszę odebrać wezwanie na sprawę rozwodową?

  Sprawa wygląda tak. Mój mąż wystąpił o rozwód wskazując w pozwie adres zamieszkania moich rodziców - pomimo, iż ja i mąż mieszkamy w innym lokalu. Mąż następnie rozszerzył powództwo, a w uzupełnieniu pozwu wskazał już właściwy adres. Niestety, korespondencja z sądu wpłynęła na (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.