Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

podzielenie części nieruchomości, a pozostała część nieruchomości nadal wówczas pozostanie do użytku wspólnego przez wszystkich współwłaścicieli. Przykład: W budynku położonym w Szczecinie wyodrębniono cztery lokale. Właściciele poszczególnych lokali są współwłaścicielami budynku, ogrodu oraz podwórka. Na podstawie umowy podziału nieruchomości do użytkowania współwłaściciele dokonali podziału tylko ogrodu, przypisując po jednej części ogrodu do każdego z lokali mieszkalnych. Pozostała część nieruchomości wspólnej, czyli części budynku oraz podwórko, pozostała do wspólnego użytku. Dokonując podziału nieruchomości wspólnej  w drodze umowy nie trzeba się kierować wielkością udziałów. Przekazana współwłaścicielowi (...)

Forum - usprawiedliwienie do sadu

 • 8 Kwietnia 2004

  Co mogą mi zrobic..?? kto wie,niech doradzi...prosze.

  Trzy lata temu wynajalem mieszkanie,placac z gory czynsz za 3 m-ce oraz kaucje.Po dwoch dniach odlaczono prad ze wzgledu na nieuregulowane oplaty.Podczas mojej nieobecnosci rodzina wlasciciela wchodzila do mieszkania.Wnioslem do agencji nieruchomosci o uniewaznienie umowy i chchalem odzyskac pieniadze,od (...)

 • 6 Października 2005

  Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką opłat. Cyfra została podłączona jednak przez pół roku zadna ksiazeczka ani namiary i kwota gdzie przesyłać abonament nie doszły. Wtedy mąż pracował.Po (...)

 • 28 Stycznia 2010

  POLSKA ZALOSNA SPRAWIEDLIWOSC

  Witam. Dzis opisze swoja pewna sytuacje mego zycia... (ciekaw jestem, co o tym myslicie i co powinienem z tym zrobic). Wszystko sie zaczelo od poznania pewnej dziewczyny (konkubiny, z ktora juz nie jestem), z ktora sie zwiazalem w 2004r. Na poczatku naszej znajomosci przez 1 rok wszystko bylo ok. Az do (...)

 • 9 Czerwca 2008

  Alimenty - wyrok wydany zaocznie

  Witam. Moja eks wniosła sprawe o podwyzszenie alimentów. Jednak z przyczyn losowych nie mogłem stawić sie na sprawie, a odebrałem wezwanie do sądu. Podobno wyrok bedzie wydany zaocznie. ile mam czasu na odwołanie sie od wyroku? Co mam zrobić aby sprawa odbyła sie jeszcze raz? Czy sąd powiadomi (...)

 • 24 Czerwca 2005

  Nie stawienie sie na rozpraiwe jako swiadek???Wazne!!!

  Witam 3 tygodnie temu dostalem wezwanie do sadu jako swiadek w sprawie kolegi czy danego dnia bylo on w szkole bo niby ukradl tam komus telefon a mial juz jakies kradzieze na koncie (wezwana do sadu jako swiadkowie byla cala klasa!)...Tak jak pisalem wezwanie przyszlo dosc wczesniej (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.