Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zlecenie

Co to jest umowa zlecenia? W umowie zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. Zobowiązanie biorącego zlecenie polega na świadczeniu określonych czynności prawnych, i to w sposób pozwalający mu na samodzielne organizowanie odpowiednich działań (np. Kowalski zawarł z Nowakiem umowę zlecenia, w której Nowak zobowiązał się kupić w imieniu dającego zlecenie używany samochód marki Opel). Stanowi ona konstrukcję umożliwiającą dokonywanie czynności prawnych przy wykorzystaniu zastępstwa. Zlecenie nie obejmuje umów, w którym przedmiotem świadczenia jest spełnienie usługi polegającej na czynności faktycznej (np. nauka gry w tenisa, opieka nad dziećmi), jednak przepisy o zleceniu stosuje się do tych umów odpowiednio. Zlecenie (...)

Forum - umowa zlecenie

 • 30 Stycznia 2003

  Praca na umowe-zlecenie, godz. pracy i wynagrodzenie.

  Zostalem zatrudniony na umowe-zlecenie w panstwowej firmie ze stawka 6zl/godz.Pracuje 12gdz.,nastepnie mam 24godz. przerwy i ponownie 12godz. pracy.I tak wkolo,piatek,swiatek i niedziela,dzien i noc,tak jak mi wypadnie. Moje pytanie jest nastepujace. Czy takie gdziny pracy i tryb pracy jest zgodny z KPracy? (...)

 • 27 Sierpnia 2010

  umowa zlecenie

  Witam, mam 29 lat i zaproponowano mi pracę na umowę zlecenie. Jakie będę miał świadczenia, prawa i na jak długo taką umowę można podpisać, tzn. czy po jakimś czasie pracodawca musi zaproponować umowę na etat? Przede wszystkim należy odróżnić umowę zlecenia od umowy o pracę, która jest (...)

 • 17 Listopada 2001

  Umowa zlecenie-co trace

  Jestem zatrudniony w firmie ktora umika jak ognia zawierania umow stalych o prace.Wiec jestem zatrudniany na odnawialnych co miesiac umowach zleceniach.Pracodawca czasami skraca czas trwania umowy np o 2-3 dni(niepelny miesiac). Jaka jest skala zagrozen wynikajacych z takich praktyk dla pracownika? (vala) Przede (...)

 • 17 Lutego 2011

  Umowa zlecenie czy może umowa o dzieło

  Mam pewien problem, chciałabym zatrudnić osobę, która uporządkuje teren przy moim domu po zimie. Zgłosił się pan, który zgodził się przyjąć to zlecenie ale zastrzegł, że umowa będzie podpisana z nim ale on komuś zleci tą pracę. W tym momencie mam dylemat czy mam z tym człowiekiem (...)

 • 5 Czerwca 2008

  umowa o prace + umowa zlecenie w jednej firmie

  czy pracując w firmie na umowę o prace mogę mieć także w tej samej firmie jednocześnie umowę zlecenie by pracodawca wypłacał mi nadgodziny bardzo pilne proszę o pomoc bo z tego co wiem umowę zlecenie mógłbym mieć na firmę "X+" jednocześnie z umowa o prace w firmie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.