Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak rozwiązać umowę o pracę w zależności od jej rodzaju?

Prawo przewiduje różne sposoby rozwiązywania umów o pracę:na mocy porozumienia stron,przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia),z upływem czasu, na który była zawarta,z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta.Umowa na czas nieokreślonyDo umowy o pracę na czas nieokreślony można zastosować tylko trzy rodzaje rozwiązywania umów o pracę. Rozwiązuje się ona:albo na mocy porozumienia stron,albo za wypowiedzeniem,albo bez wypowiedzenia (ostatni przypadek wymaga zaistnienia szczegółowych przesłanek ustawowych).Porozumienie (...)

Forum - umowa o pracę na czas określony druk

 • 9 Marca 2007

  wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  -pracy.net Jestem na urlopie chorobowym zwolnienie mam od lekarza ogólnego za 2 dni kończy mi sie umowa potem wszystko przejmie ZUS a zwolnienie bede miec od neurologa.Czy ZUS bedzie tolerował moje zwolnienie od innego lekarza niz tego na którym podałam, zwolnienie lekarskie w zakładzie (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co robic? Bede mogla chyba wykorzystac jeszcze 21 dni urlopu po skonczonym zwolnieniu ale czy potem pracodawca musi wyslac mnie na urlop bezplatny? (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  już umowa mogę się starać o "wychowawcze platne"kiedy już za chwile będe bez żadnych środków do życia Bardzo proszę o pomoc myszunia84 prawo-pracy.net Witam serdecznie jestem mamą 4 miesięcznego słodziaka;-) 6 czerwca bierzącego roku wygasla mi umowa o prace (...)

 • 12 Marca 2006

  Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  i kawałka listopada 2010? Proszę o pomoc, gdzie szukac wskaźników do obliczania zdolności urlopowej na poratowanie zdrowia ? Dziekuje serdecznie i pozdrawiam, Małgorzata. margaretka prawo-pracy.net Witam! Na pewno zapłacono Ci ekwiwalent za urlop w wymiarze 42 dni za rok w ktrórym (...)

 • 11 Stycznia 2003

  Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  obecnie płaci się już wszędzie na całym świecie,właściciel powinien ją zwrócić jeśli mieszkanie nie jest zdewastowane,jeśli wyprowadzasz się w kłótni tak na prawdę nic nie możesz zrobić MOJA RADA..czasem warto zacisnąć zęby nawet jeśli właściciel nie ma racji..po to tylko (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.