Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

Kupiłeś działkę budowlaną i zamierzasz postawić na niej swój wymarzony dom. Wiesz od czego zacząć - przynajmniej tak Ci się wydaje. Co innego jednak teoria, co innego praktyka. Czy w ogóle te wszystkie pojęcia prawne są Ci do czegokolwiek potrzebne? Czy musisz znać prawo budowlane? W zasadzie nie, jednak podstawowa wiedza z tego zakresu może być dla Ciebie przydatna.Kto jest uczestnikiem procesu budowlanego?Nazewnictwo w tym zakresie może okazać się bardzo przydatne, ponieważ będą się nimi posługiwać np. organy budowlane Według prawa budowlanego uczestnikami procesu budowlanego są:inwestor - czyli osoba (fizyczna lub prawna), na której imię jest realizowana inwestycja,inspektor nadzoru inwestorskiego (jeśli ustanowiono taki nadzór) - czyli osoba sprawująca w imieniu inwestora nadzór i kontrolę nad przebiegiem robót (...)

Forum - umowa na wykonanie prac budowlanych wzór

 • 10 Lipca 2004

  umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez obie strony? (betalis) MAM TEN SAM PROBLEM. ZAWARŁAM USTNĄ UMOWĘ NA WYKONANIE II ETAPU BUDOWY. FAKT STANOWI, IŻ (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  rzeczywistości. natka Moja koleżanka ma rację nie jest to dobry temat na forum i myślę, że nikt Ci na to nie odpowie, jeśli jesteś faktycznie na aplikacji to zapytaj kolegów lub Kierownika Zespołu. Możesz poradzić sobie jeszcze z tym pytaniem na wiele innych sposobów a (...)

 • 8 Czerwca 2006

  ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją posiadłością), gazociągi, ciągi wodno - kanalizacyjne, ciepłownicze i inne ustroje obniżające jakość, funkcjonalność i wartość działek budowlanych, (...)

 • 17 Sierpnia 2012

  Umowa o wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego

  Umowa zawarta z klientem zawiera następujący zapis: § 1 Przedmiot umowy 1. Na podstawie wyników przetargu przeprowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 2 Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy pn: ? Opracowanie projektu rozbudowy (...)

 • 14 Listopada 2012

  Samowola budowlana

  Witam moje pytanie odnośnie wybudowania części drogi przez zarządcę nieruchomości czyli spóldzielnie mieszkaniową bez wymaganego pozwolenia jak i też zgłoszenia oraz projektu.Zarządca od kilku lat stara się o wydanie pozwolenia budowlanego na wybudowanie drogi wewnętrznej i nie może go uzyskać (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.