Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

VAT od miejsca parkingowego

Przedstawienie problemu  Częstym przedmiotem sporu pomiędzy podatnikiem a organami podatkowymi jest kwestia prawidłowego zastosowania stawki podatku od towarów i usług w przypadku, gdy przedmiotem sprzedaży będzie:prawo własności nieruchomości lokalowej w budynku wielorodzinnym wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, w której skład wchodzi również hala garażowa,gdy na podstawie umowy o podział nieruchomości quod usum właściciel lokalu otrzymuje również prawo do korzystania z miejsca postojowego w tejże hali garażowej.Stanowisko organów skarbowych  Ocena wskazanej sytuacji w praktyce organów podatkowych sprowadza się w przeważającej części przypadków do uznania, iż dochodzi do sprzedaży lokalu mieszkalnego, do której należy stosować stawkę 7% w podatku VAT oraz sprzedaży lokalu użytkowego, dla której właściwa (...)

Forum - umowa kupna sprzedaży samochodu 2 właścicieli wzór

 • 1 Kwietnia 2010

  Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  . Damiii Kolego mi się wkońcu udało zarejestrować samochód. Jeśli chodzi o umowę kupna sprzedaży z komisem no to urząd ma prawo żądać rachunku faktury od tego komisu. Jeśli jeszcze nie składałeś żadnych papierów to tak jak wcześniej ktoś pisał należy stworzyć umowę kupna (...)

 • 18 Października 2010

  Umowa kupna-sprzedaży samochodu; dwóch właścicieli

  Witam ! Poszukuję umowy kupna-sprzedaży samochodu który ma dwóch właścicieli. Byłbym wdzięczny za jakiś wzór. ........................................ ....................................... ( miejscowość ) ( data ) UMOWA KUPNA ? SPRZEDAŻY pojazdu (...)

 • 27 Września 2005

  zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później zadzwoniła do mnie pani z firmy windykacyjnej z Koszalina. Nigdy wcześniej nie dostałam żadnego pisma (teraz tylko z PLUS-a). Jestem też na pozycji przegranej, (...)

 • 26 Maja 2007

  Kupno samochodu od dwóch właścicieli

  Zamierzam kupić samochód, który ma właściciela i współwłaściciela. Nie mam zielonego pojęcia jak powinna wyglądać Umowa kupna i jakie punkty powinna zawierać. Przeglądając różne umowy kupna samochodu, zawsze jest jeden sprzedający, a czasami tylko dwóch kupujących (...)

 • 2 Lutego 2011

  umowa kupna sprzedaży samochodu

  Witam Gdzie znjade wzór umowy kupna-sprzedaży auta?Z góry dziekuję

Czytaj forum prawne »

umowa kupna sprzedaży samochodu 2 właścicieli wzór


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.