Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zawarłeś umowę pod wpływem błędu? Uchyl się od skutków prawnych!

  Błąd jako wada oświadczenia woli Złożenie oświadczenia woli pod wpływem błędu stanowi jedną z wad oświadczenia woli. Wyjaśnijmy na początek to pojęcie. Osiwiadczenie woli to każde zachowanie (nie tylko podjęte w zamiarze wywołania określonego skutku prawnego), z którego wynika - przy uwzglednieniu towarzyszących okoliczności praktyki obrotu o zasad współżycia społecznego - zamiar wywołania określonego skutku prawnego, np. przeniesienia własności przy umowie sprzedaży. Wady oświadczenia woli można zaś rozumieć jako - określone w ustawie i ujęte w pewne typy - nierawidłowości, jakie mogą wystąpić przy podjęciu decyzji (aktu woli) lub przy jej uzewnętrznianiu (przejawie woli, czyli oświadczeniu), które powodują, że takie oświadczenie (...)

Forum - uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli wzór

 • 30 Marca 2005

  Unieważnienie uznania dziecka

  Czy jest sposób by po uznaniu dziecka po trzech latach od jego urodzenia, a po po czterech latach po jego uznaniu wnioskować o unieważnienie uznania? Oczywiście na podstawie badań. Tygrys! Napisz do mnie, na privie anowir@poczta.onet.pl mam dla Ciebie pewną propozycję Agnieszka anowir@poczta.onet.pl (...)

 • 19 Sierpnia 2010

  poradzcie co robic!!!

  witam wszystkich na tym forum. Postaram opisac w miare zwiezle moja sparawe. w 2001 roku nawiazalam romas z wydawalo by sie normalnym czlowiekiem,na poczatku wszystko bylo super,pod koniec roku postanowilismy ze wyjade do pracy do hiszpani ,a on potem dolaczy. Jako ze mial swoja mala firme sfinansowal moj wyjazd,zostawilam (...)

 • 7 Kwietnia 2011

  Błąd popełniony na aukcji allegro

  Witam mam na imie Oskar i zwracam się do Was o pomoc, konkretnie o podpowiedź co mam robić, cała rzecz polega na: Wczoraj wieczorem wystawiałem na aukcje allegro samochód na sprzedaż, no i wszystko powpisywałem, dodałem zdjęcia, tylko popełniłem błąd, wpisałem kwote 3.600zł zamiast 3600zł (...)

 • 16 Listopada 2012

  DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  urodził się w 1960 r., mieszka w Gdańsku. 10. Od 1990 r. do 1994 r. skarżący pozostawał w związku z B.F. W dniu 29 sierpnia 1992 r. B.F. urodziła syna o imieniu D. Został on zarejestrowany w urzędzie stanu cywilnego jako syn ?Stanisława F.?, te fikcyjne dane zostały utworzone z połączenia (...)

 • 19 Lutego 2002

  Chcę się rozwieść

  a przed powrotem jak brat. Córka też go polubiła. Myślałam że to tylko będzie przelotna znajomość, ale po powrocie do domu odezwał sie na GG i dopiero żeśmy się zgadali co i jak i zaczeliśmy się spotykać. Do męża już nic nie czuję od pół roku żyjemy każdy w swoim pokoju. (...)

Czytaj forum prawne »

uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli wzór


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.