Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

W jakim postępowaniu dokonuje się ubezwłasnowolnienia?

  Kiedy można złożyć wniosek o ubezwłasnowolnienie? Wniosek ten składa się w każdej chwili, gdy zaistnieją przesłanki do wystąpienia o ubezwłasnowolnienie całkowite lub częściowe danej osoby. Przesłanki te są określone w Kodeksie cywilnym. Odpowiednie przepisy stanowią, że osoba, która ukończyła lat trzynaście, może być ubezwłasnowolniona całkowicie, jeżeli wskutek choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, nie jest w stanie kierować swym postępowaniem. Dla ubezwłasnowolnionego całkowicie ustanawia się opiekę, chyba że pozostaje on jeszcze pod władzą rodzicielską. Natomiast osoba pełnoletnia może być ubezwłasnowolniona częściowo z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, (...)

Forum - ubezwłasnowolnienie czas oczekiwania

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  online Euro-Tax.pl Zwrot podatku za pracę za granicą doradca_euro-tax jaki jest obecnie czas oczekiwania na zwrot podatku z holandii? kowalski81 [cytat] jaki jest obecnie czas oczekiwania na zwrot podatku z holandii? [/cytat] Witam, średni czas oczekiwania na (...)

 • 10 Grudnia 2009

  gdzie można kupić prawo jazdy

  KUPIĘ PRAWKO W UK JESTEM Z MANCHESTER JEŻELI MA KTOŚ DO ZAŁATWIENIA PROSZĘ O KONTAKT I PROSZĘ NAPISZ JAK SIĘ TO ODBYWA I ILE TO KOSZTUJE TU TAJ. Kon- Armen2811@o2.PL POZDRO ALL Pomogę zdać prawo jazdy.no niestety musze pobrac zaliczke ale to nie ode mnie zależy bo kusze najpierw 3 osoby opłacić (...)

 • 23 Stycznia 2005

  ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  żadnego większego problemu. Czas okazał się tu znowu najlepszym katalizatorem i po jakimś okresie czasu także jakoś to zrozumiała, że tak może też się zdarzyć. Strasznie się bała o to co będzie z dziećmi a ja cały czas nalegałem na to że chciałbym je zobaczyć i porozmawiać (...)

 • 30 Października 2002

  ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) rozwód mojego męża z pierwszą żoną trwał rok, po wcześniejszej separacji która trwała prawie pół roku.orzeczenie rozwodu było nieco (...)

 • 25 Sierpnia 2006

  Choroba psychiczna

  tabman20 napisał 06.01.2005 00:00 Ubezwłasnowolnienie, co mam robić?? (8) Autor: tabman20 Chciałbym, aby ktoś udzielił mi porady jak napisać poprawnie wniosek o ubezwłasnowolnienie całkowite. Chodzi tu o mojego ojca, który leczy się psychiatrycznie od 1996 roku na psychozę maniakalno-depresyjną. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.