Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak zdobyć pracę w Straży Granicznej?

Jak od 15 lutego 2006 r. wygląda postępowanie kwalifikacyjne dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej? Od 15 lutego br. obowiązuje rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 lutego 2006 r. w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej. Zgodnie z jego przepisami postępowanie kwalifikacyjne o przyjęcie do pracy w SG składa się z dwóch etapów. Kandydaci do pracy w Straży Granicznej muszą przejść dwie rozmowy kwalifikacyjne oraz zaliczyć testy psychologiczne, sprawności fizycznej, wiedzy ogólnej i z języka obcego. Ten ostatni obejmuje wiedzę wymaganą do zdania egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym.  Jak przebiega (...)

Forum - testy z prawa pracy

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  przyszłości stać się mądrzejszą...bo tej wiedzy wciąż brak (chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (3 tygodniowy w Krakowie) (...)

 • 7 Grudnia 2004

  Badania w RODK

  . Czy ktoś wie z Państwa jak mogą wyglądać takie badania i o co pytają. Może ktoś był już na badaniach RODK i wie o co chodzi bo bardzo się boję. Proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam red. Zostalem wysłany na badania do poradni z byłą zoną i 2,5 letnia córeczka.To dzieki wspaniałym (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  dziewczyno. Ja jestem maniciurzystką w pewnym salonie na ulicy Lazurowej (Bemowo), jestem w 7 tygodniu ciąży. Przedstawiłam zaswiadczenie lekarskie mojej szefowej i chciałam załatwić z nią sprawę polubownie tzn. wrócić do swoich regulaminowych godzin pracy (które do tej pory były nagminnie (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  odbiera telefonów, nie odzywa się. Mimo, iż parę miesięcy temu obiecał, że wszystko naprawi. Zostałam sama z problemami itd.A on wybrał dla siebie życie bez zobowiązań. Dlatego nie pozwolę by ten człowiek miał prawa rodzicielskie. Tak poważnie drodzy ( Matki i Ojcowie ) czytając (...)

 • 31 Marca 2004

  Praca w sądzie

  Nie wiecie może, jaki egzamin trzeba zdać aby dostać pracę w sądzie (pracownik biurowy)? Pani która przyjmowała podanie sttwierdziła, że trzeba przejść egzamin z UPC czy coś takiego. Nie wiecie co to może być? Nie chodzi o zasilacz (UPC) :) (talerzyk) Aby pracować w Sądzie jako pracownik (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.