Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

PIT 2012. Do kiedy musisz złożyć PIT-28?

Formularz wypełniają m.in. osoby prowadzące działalność gospodarczą, które są objęte ryczałtem. Większość podatników musi przesłać fiskusowi roczną deklarację za ubiegły rok do końca kwietnia danego roku. Część podatników ma jednak mniej czasu. Muszą oni złożyć odpowiednie zeznanie PIT do dnia 31 stycznia. Oznacza to, że na dopełnienie tego obowiązku pozostał im miesiąc. Chodzi m.in. o osoby, które wybrały opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Powyższy termin dotyczy więc objętych ryczałtem osób fizycznych, które:      prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą,     prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej lub jawnej,     osiągają przychody z tytułu umowy (...)

Forum - taxi karta podatkowa

 • 3 Stycznia 2011

  Karta podatkowa 2011

  Witam! Prowadzę działalność gastronomiczną opodatkowaną na zasadach katy podatkowej. Od początku 2011 planuje rozpocząć prowadzenie kolejnej działalności w zakresie opieki domowej nad dziećmi. Czy będę (...)

 • 29 Czerwca 2005

  Spółka na ryczałcie /karta podatkowa/

  Witam, chcę założyć taką spółkę z drugą osobą, na kartę podatkową, bez VAT. Jakie kroki muszę zrobić w urzędzie gminy i w US ? Druga osoba mieszka w innym mieście, pod jaki US będzie podlegać ? (...)

 • 10 Marca 2005

  alimenty a zatajanie dochodow!pomocy

  Niedlugo czeka mnie sprawa alimentacyjna,maz wyprowadzil sie z domu,wnioslam sprawe o rozwod i o alimenty na synka.wiem juz ze bedzie robil wszystko zeby alimenty placic jak najnizsze.prowadzi wlasna dzialalnosc gosp.,na jego konto firmowe wplywaja duze sumy.klopot w tym ze chce dzialalnosc zawiesic i udawac bezrobotnego!nie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.