Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Systemy czasu pracy

W prawie pracy wymiar czasu pracy i jego rozkład nie są uregulowane w sposób jednolity. Podstawową normą czasu pracy, którą przewiduje Kodeks pracy, jest czas nie przekraczający 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 4 miesięcy. Ustawodawca przewidział jednak możliwość wprowadzenia innego systemu, w zależności od potrzeb konkretnego pracodawcy. Obecnie w prawie pracy rozróżnia się następujące rodzaje czasu pracy: podstawowy czas pracy, równoważny (przedłużony) czas pracy, praca w ruchu ciągłym, skrócony czas pracy, zadaniowy czas pracy, przerywany czas pracy, system skróconego tygodnia pracy, system czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, (...)

Forum - system 4 brygadowy na czym polega

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z góry dziękuję za pomoc. Asia Wszystkie sądy przechodzą na nowy system,ale są w różnym stopniu zaawansowania.Nie bardzo rozumiem do czego Ci jest taka informacja potrzebna.Wszędzie jeszcze działają kuratorzy społeczni (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  rzeczywistości. natka Moja koleżanka ma rację nie jest to dobry temat na forum i myślę, że nikt Ci na to nie odpowie, jeśli jesteś faktycznie na aplikacji to zapytaj kolegów lub Kierownika Zespołu. Możesz poradzić sobie jeszcze z tym pytaniem na wiele innych sposobów a (...)

 • 26 Listopada 2008

  System 4-brygadowy

  Witam. Pracuję w systemie 4-brygadowym w zakładzie przetwórstwa owocowego. Zaczynając od poniedziałku przychodzę na 1 zmianę 6:00-14:00 wtorek 1zm. środa 2 zm. czwartek 2 zm. (pią, sob, niedz, 3 zm,) poniedziałek wolne - wtorek wolne, środa 1 zmiana itd.. Moje zapytanie brzmi czy schodząc z (...)

 • 31 Stycznia 2002

  Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  JAKIE TO GŁUPIE FACECI POSZKODOWANI NAJEŻDŻAJA NA KOBIETY A ZAŁAMANE KOBIETY NA FACETÓW.NO CÓŻ TO CHYBA TAKA KOLEJ RZECZY.JA TEŻ MAM SPRAWE O ALIMENTY KTÓRĄ SAMA ZŁOŻYŁAM.I NIE ZROBIŁAM NIC CELOWO ŻEBY NISZCZYĆ MOJEMU BYŁEMU ŻYCIE.MA JUŻ SWOJĄ RODZINĘ KOLEJNE DZIECKO I POWIEM (...)

 • 9 Grudnia 2002

  Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry dziękuję, aha dodam że ja pracuję i zarabiam 700zł (służba zdrowia niestety) (AGA) Warto. Mój syn ma już 23 lata, studiuje. Co miesiąc (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.