Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zmiany w ksh - łączenie, podział i przekształcenia spółek

Zmiany w Kodeksie spółek handlowych wspólne dla łączenia i podziału spółek.Wprowadzana nowelizacja przewiduje precyzyjne określenie terminu, w którym może zostać wydana decyzja o sprzeciwieniu się przez organ koncesyjny albo udzielający zezwolenia połączeniu lub podziałowi instytucji finansowej, stanowiąc, że organ, który wydał zezwolenie lub udzielił koncesji powinien złożyć sprzeciw wobec połączenia lub podziału w terminie miesiąca od dnia ogłoszenia planu połączenia lub planu podziału. Ta zmiana ma zapobiegać sytuacjom, w których uchwała o połączeniu lub o podziale jest podejmowana przez wspólników, mimo iż jeszcze nie jest wiadomo, czy podział lub łączenie będzie skuteczne w zakresie praw płynących z udzielonego zezwolenia lub koncesji.Nowelizacja przekreśla również stosowaną niekiedy praktykę sądów (...)

Forum - sprzedaż udziałów w spółce cywilnej

 • 11 Lutego 2001

  Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć solidarność. Czekam na solidne argumentacje. Zobaczymy kto się na to porwie. (e-buffo) To nie SC ma podmiotowość prawną, (...)

 • 23 Maja 2011

  sprzedaż sp zoo

  Witam, czy ktoś wie może jaka jest różnica pomiędzy sprzedażą sp zoo a sprzedażą udziałów w spółce? jakie rodzi to konsekwencje. spółka jest zadłużona na ok. 80.000,00 w tym zus i us ok, 15.000,00, wierzytelności w stosunku do dłużników wynoszą ok, 100.000,00. (...)

 • 23 Października 2002

  Jak sprzedac udziały w spółce z o.o.?

  Po śmierci mojego Ojca stałam się wlascicielka udzialow w społce z o.o., które to udzialy sa juz prawnie moja wlasnoscia, po przeprowadzeniu sprawy spadkowej. Czesc udzialow w tej spolce jest moja, czesc nalezy do drugiego wspolnika, ktory aktualnie ta spolka zarzadza. Chcialabym te udzialy (...)

 • 10 Stycznia 2005

  SPRZEDAŻ SPÓŁKI Z O.O.

  W czerwcu 2004 roku sprzedałem posiadane przez mnie 90% udziałów w spółce z o.o. W dniu sprzedaży zostałem przez nowe zgromadzenie wspólników odwołany z pełnionej do tej pory funkii prezesa zarządu i na nowego prezesa zarządu została powołana osoba, która nabyła (...)

 • 16 Września 2009

  podatek od umowy najmu

  w 2006r moja znajoma wynajęła mi niodpłatnie mieszkanie. w treści umowy zpisane jest że właściciel wynajmuje mieszkanie wzamian za opiekę nad nim, opłacanie podatku od nieruchomości,opłacanie rachunków oraz wykonywanie wszelkich remontów również nie związanych z bezpośrednim użytkowaniem (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.