Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Postępowanie odrębne w sprawach ze stosunków między rodzicami a dziećmi

 Co to jest postępowanie odrębne w sprawach cywilnych?W ramach procesu cywilnego w I instancji wyróżnia się:postępowanie zwykłe - zasadniczy tryb postępowania procesowego, służący rozpoznawaniu większości spraw cywilnych. Przepisy je normujące mają odpowiednie zastosowanie we wszystkich postępowaniach odrębnych (art. 13 § 2 Kodeksu postępowania cywilnego - K.p.c.). postępowania odrębne - każde służące rozpoznawaniu tylko spraw określonego rodzaju. Toczą się one według przepisów o postępowaniu zwykłym z odrębnościami przewidzianymi w przepisach ich dotyczących. Są one unormowane odmiennie ze względu na szczególny charakter rozpatrywanych w nich spraw.Obowiązuje zasada niepołączalności trybów postępowania. W trybie postępowań odrębnych mogą być rozpoznawane tylko te sprawy, które zostały do tych trybów (...)

Forum - sprawa spadkowa po matce

 • 5 Października 2011

  Spadek na jedną osobę?

  Niedługo odbędzie się sprawa spadkowa po matce. Jest trzech spadkobierców, ale wszyscy chcą aby spadek dostała jedna osoba, jak należy to załatwić?

 • 7 Kwietnia 2008

  Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  -jeżeli masz dobra opinię nie maja prawa odebrac ci dziecka.cos tu bujaszdziecko ci wykradł a ty niewiedziałas ze trzeba złożyc dokumenty do sądu-nie powiesz mi że sprawa odbyła sie w tym samym dniu jak złożył papiery-jezeli mąż wykradł ci dziecko to zgłaszam to na policje-mysłe ze dziecko (...)

 • 14 Lipca 2004

  Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy razem, ale on nie pracował, nie szukał pracy i nie potrafił stworzyć nam odpowiednich warunków bytowych, więc w trosce o dziecko wyprowadziłam się do (...)

 • 5 Sierpnia 2004

  intrum justitia - pilne

  dług na podstawie cesji wierzytelności- proponuję zapoznać się z art 509 kc 2. każda sprawa ma swój indywidualny nr konta wiec nie ma możliwości aby pracownik mógł mieć dostęp do tych pieniędzy 3. po kontakcie z operatorem jak sprawa jak cesji to i tak operator zaleci kontakt (...)

 • 27 Maja 2008

  wysokość alimentów

  Witam. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji ile mogą wynosić alimenty na dziewczynkę,która we wrześniu będzie miała 4 latka. Jej tata zarabia prawie 3000 zł. Do tej pory płacił matce dziecka 500 zł,sami ustalili taką sume ale ona teraz chce założyć sprawę w sądzie o wyższe alimenty. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.