Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Rozwód i separacja a podział majątku wspólnego małżonków

Możliwość dokonania podziału w trakcie sprawy rozwodowej Podział majątku w trakcie rozwodu może nastąpić jedynie wyjątkowo. Zgodnie z art. 58 § 3 kro, sąd może w wyroku orzekającym rozwód dokonać podziału majątku wspólnego, jeżeli przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Wniosek o dokonanie podziału w wyroku rozwodowym musi zgłosić co najmniej jeden z małżonków. Proces rozwodowy ma przede wszystkim rozstrzygnąć o dalszym bycie małżeństwa; jeśli jednak podział majątku rzeczywiście nie spowoduje zwłoki w sprawie rozwodowej, sąd wyjątkowo może łącznie orzec o rozwodzie i o podziale majątku. Przeprowadzenie w wyroku rozwodowym podziału majątku wspólnego nie spowoduje nadmiernej zwłoki postępowania wtedy, gdy między uczestnikami nie ma sporu, (...)

Forum - sprawa rozwodowa z orzekaniem o winie

 • 30 Października 2002

  ILE TRWA ROZWÓD ???

  mieszka ze mną gdzie indziej niż ojciec. Ale sąd wie lepiej. Co się da zrobić? Gdzie się odwołać? Becia mój rozwód trwał prawie trzy lata, wszystko zależy od tego czy z orzekaniem o winie czy bez (zdecydowanie szybciej), jet też kwestia dzieci (jeśli nie ma zgodnisci (...)

 • 7 Kwietnia 2008

  Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  jest nam dobze nikt tego nie zmieni .Żona zrobiła ze mnie w sadzie nie wiem kogo ale zapomniala że moge zrobic apelację i teraz zacznie sie wojna z strony mojej-nie chodzi o jej milosc do mnie ale o chciwosc z jej strony -no i oczywiscie moja kochana renta,Nie chcialo sie (...)

 • 13 Sierpnia 2002

  ROZWÓD-z orzekaniem czy bez orzekania o winie?

  Witam Państwa, mimo ewidentnej winy męża(bardzo często nadużywa alkoholu, awanturuje sie, wyzywa itd słyszy i widzi to małe dziecko)Zdecydowałam się na rozwód bez orzekania o winie ale czy słusznie?Na jego agresywne zachowanie nie mam świadków, to się dzieje w nocy, na jego awantury (...)

 • 19 Lutego 2002

  Chcę się rozwieść

  sobie obie radę tylko jak to przejść ratunku!!!! Beta alimenty.pl z tego co wiem (tak było w moim przypadku) potrzebni są na rozprawie co najmniej 2 świadkowie tego że jest jak jest między wami. moja sprawę prowadził adwokat. mimo że mieszkaliśmy osobno tylko 5 miesięcy, to rozwód dostałam. (...)

 • 31 Lipca 2004

  Fałszywe zeznania

  Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie się), powołał kilka osób na swoich świadków na okoliczność naszego pożycia małżeńskiego. Jedna z tych osób - o (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.