Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Alimenty na dziecko - od a do z

Kiedy rodzice zobowiązani są do płacenia alimentów na dzieci? Rodzice zobowiązani są do płacenia alimentów na dziecko, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania (artykuł 133 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Przesłanką obowiązku alimentacyjnego rodziców względem dziecka jest niezdolność dziecka do samodzielnego utrzymania się. Obowiązek ten powstaje z chwilą urodzenia się dziecka i wygasa, gdy dziecko się usamodzielni. Uzyskanie pełnoletniości nie kończy tego obowiązku w sytuacji, gdy dziecko się uczy lub nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Obowiązek ten nie wygaśnie nigdy, gdy dziecko nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie wskutek choroby czy kalectwa. Obowiązek alimentacyjny rodziców (...)

Forum - sprawa o alimenty bez rozwodu

 • 30 Października 2002

  ILE TRWA ROZWÓD ???

  , wiem że nie jestem bez winy bo błędy też popełniłam ale nie takie znaczne jak on. beata nie potrzebna jest żadna separacja ja złożyłam pozew o rozwód i dostałam go w przeciągu 5 miesięcy od złożenia go czyli 14 kwietnia i 9 sierpnia był koniec beata złożyłam wniosek o (...)

 • 2 Sierpnia 2007

  Alimenty na dziecko

  alkoholu juz mąż raz był podawany o alimenty na pierwsze dziecko ale musiałam wycofac bo mieszkałam wtedy znim a on i jego rodzina mi groziła ze mnie stąd wyrzucą na ulice byłam tam bez zameldowania starałam sie o mieszkanie i dostałam je z gminy pomocy szukałam w centrum (...)

 • 7 Kwietnia 2008

  Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  a córka 3 latka i może nie wierzyć nikt ale on nie płaci nam wogóle alim.poprostu ma kochanke o 17 lat starsza i wstydzi sie pokazać w mojej miejscowości.a bzdurą jest że alimenty zaległe można umorzyć.kiedyś będzie tchórz płakał.a dzieci kocham nad życie i on już ich nie zabierze (...)

 • 22 Maja 2001

  Alimenty dla byłego współmałżonka

  miesięcznie. Najprościej będzie udać się do adwokata z prośbą o poradę. Koszt takiej porady to 50 zł. Niech podpowie Ci czy bardziej opłaca się złożyć wniosek o podwyższenie alimentów na dziecko, czy złożyć pozew o alimenty na Ciebie. Błagam walcz o swoje. (...)

 • 29 Października 2008

  SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  bedzie 2 rocznica slubu :( gdziesens alimenty.pl a więc mam dwójkę dzieci 3 latka i roczek. nie mam rozwodu ani separacji. chce napisac o alimenty bo ojciec dziecko nie daje pieniedzy tylko chce robic mi zakupy i pozniej czekam na niego kilka tygodnie bo on jezdzi z kolegami i dowiezc (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.